mar 2, 2017
5892 Views
Komentáre vypnuté na Vyberáme nábytok do obývačky – čo ako zladiť?

Vyberáme nábytok do obývačky – čo ako zladiť?

Written by

Obývacia izba je srdom každého bytu či domu. Trávime v nej veľa času nielen my, ale aj naši hostia. Aj kvôli tomu by mala byť zariadená tak, aby pôsobila útulne, príjemne a, samozrejme, moderne a originálne. Ako si však správne vybrať nábytok do obývačky?

V súčasnej dobe patria medzi moderné prvky otvorené police. Nábytok do obývačky tiež veľmi kreatívne dopĺňajú obrazy s výraznými potlačami. Pri zariaďovaní je dôležitá predstavivosť a kreativita. Kombinovať by sa mali studené a prírodné farby, ktoré majú rovnakú farebnú škálu, prípadne je vhodné vyberať farby „tón v tóne“, teda kombinovať viaceré odtiene jednej farby.

Nábytok do obývačky je dnes dostupný v rôznych farbách, tvaroch a vyrábaný z najrôznejších materiálov. Vyberať si môžete nábytok do obývačky s nádychom elegancie, ležérnosti alebo jednoducho uprednostníte výrazne moderný štýl. K tomu, aby vaša obývačka mala svoj charakter vám dopomôžu dnes už veľmi populárne strieborné, zlaté či mosadzné bytové doplnky.

Môže to pôsobiť prekvapujúco, no dnes sa do popredia dostáva predovšetkým ležérnosť. A tak aj nábytok do obývačky je kreovaný týmto smerom. Dnes už v obývačkách nikoho neprekvapí neošetrené drevo, slama či surová tehla. Stretnúť sa tiež môžeme s už „zrecyklovaným“ nábytkom. V tomto prípade ide o starý nábytok do obývačky, ktorý je opracovaný a získal nový vzhľad alebo dokonca aj funkciu. Staré drevené okenice môžu dokonale plniť funkciu originálnych políc a starý kotúč na kábel môže byť jedinečným stolíkom. Nábytok do obývačky môžeme takto jednoducho a kreatívne dotvárať aj my sami.

Obývacia izba je miestom, kde je neustály ruch a v ktorom sa vždy niečo deje. Preto sa môže pokojne výrazne líšiť od zvyšných izieb. Ak sú izby, v ktorých sa spí ladené do svetlých farieb, obývačka môže byť tmavšia. Nebojte sa zvoliť extravagantnejší nábytok do obývačky a výraznejšie doplnky. Dôležité je všetko kombinovať s mierou. Nikto predsa nechce mať z obývačky cirkus. Preto ak zvolíte výrazný nábytok do obývačky, buďte striedmi vo výbere doplnkov. Ak ste sa rozhodli pre nábytok v menej výrazných farbách, potom by ste mali obývaciu izbu oživiť prostredníctvom obrazov, kvetov, kvetináčov a zvyšných doplnkov.

Farebnosť obývačky by ste mali voliť aj na základe toho, či patrí k tmavším alebo svetlejším izbám. Ak je vaša obývačka tmavou izbou mali by ste určite uprednostniť svetlý nábytok do obývačky a tiež doplnky by mali byť ladené vo svetlejších farbách. Opticky tak doprajete vašej obývačke zopár m2 navyše.

Najdôležitejšie zo všetkého však je, aby ste sa vo svojej obývačke cítili dobre predovšetkým vy sami. Aby nábytok do obývačky plnil tú funkciu, kvôli ktorej ste si ho zvolili a aby hra farieb pôsobila tak, ako ste dúfali.

 

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu