apr 20, 2017
1476 Views
Komentáre vypnuté na Viete vybrať správnu náplň do tlačiarne?

Viete vybrať správnu náplň do tlačiarne?

Written by

Rovnako ako osobný počítač či mobilný telefón, patrí aj atramentová alebo laserová tlačiareň medzi bežné vybavenie väčšiny slovenských domácností. Tlač článkov z internetu, receptov, domácich úloh, faktúr či fotografií z dovoleniek patrí medzi jednu z činností, ktorá nám výrazne uľahčuje každodenný život. Je v podstate jedno, aký typ tlačiarne vlastníte, každá potrebuje pravidelne „kŕmiť“ náplňami, resp. tonermi, ktoré vo veľkej miere ovplyvňujú kvalitu tlače, ba dokonca aj životnosť samotnej tlačiarne!

Kedy mám vymeniť starý toner za nový?

V závislosti na tom, ako často tlačíte dokumenty, vydrží náplň do tlačiarne priemerne pol roka až rok. Prvé príznaky dochádzajúcej náplne sa prejavujú predovšetkým nevýraznou až takmer bielou farbou vytlačených dokumentov, ba často krát nepeknými pruhmi či vynechaním niektorej oblasti vytlačenej strany. Moderné zariadenia vás však s blížiacim sa vyplytvaním náplne dokážu včas varovať, a to pomocou informačnej bubliny na spodnej lište plochy vášho počítača, resp. priamo na displeji tlačiarne. Pokiaľ však máte relatívne novú tlačiareň, no dlhšie ste nič netlačili a aj napriek tomu máte problémy s tlačou, skúste kazetu vybrať a poriadne pretrepať! Pri dlhšej nečinnosti tlačiarne dochádza k usádzaniu prachu priamo na toneri, čo sa môže prejavovať rovnakým spôsobom ako v prípade, že vám náplň už dochádza.

Originálne a alternatívne náplne do tlačiarní

Čo sa týka samotného výberu náplne do tlačiarne, nelámte si hlavu, nejde o nič zložité. Stačí, keď viete značku a presný typ tlačiarne, čo je zvyčajne napísané priamo na tlačiarni buď zvrchu alebo zospodu, a ak náhodou nie, pozrite sa do krabice či na záručný list, kde by mali byť uvedené detailné informácie o vašom zariadení.

Ak hľadáte napríklad toner Panasonic,  internetový obchod Náplne-do-tlačiarní.sk predáva širokú ponuku náplní rôznych značiek (toner Xerox, Canon, Epson, Panasonic, Philips, Toshiba, Samsung …) za výhodné ceny! Ak sú pre vás kvalitné a originálne produkty prioritou, neváhajte a nakupujte priamo z pohodlia domova od overeného predajcu. Ide o zabehnutú firmu, ktorá sa môže pochváliť nielen širokou ponuku prvotriednych náplní do tlačiarne, ale i serióznym prístupom, pozitívnymi referenciami od mnohých zákazníkov ba dokonca vlastnou značkou tonerov! Tak čo poviete, uľahčíte si aj vy nákup tonerov takýmto spôsobom a uprednostníte internetový obchod, ktorý je jednotkou na trhu?

 

 

Article Categories:
Ako na to