apr 4, 2017
1464 Views
Komentáre vypnuté na Ako udržať domov čistý čo najdlhšie

Ako udržať domov čistý čo najdlhšie

Written by

Elegancia ide ruka v ruke s organizáciou. Mať však domov čistý a organizovaný sú dve rozličné veci. Upratovanie je jednoducho vyhadzovanie vecí – neporiadku, alebo ich ukladanie na miesto. Nájsť však systém, ktorý bude vyhovovať každému členovi domácnosti a určiť veciam výhodné miesto, nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pozrieme sa, ako môžeme udržať domov čistý čo najdlhšie.

Keď máte dobre zorganizovanú domácnosť, nemusí byť váš domov uprataný po celú dobu úplne dokonale na to, aby ste vedeli veci jednoducho a rýchle v prípade potreby nájsť, respektíve ich na určené miesto bez zdĺhavého uvažovania vrátiť. Je dôležitý len prístup a spomínaná organizácia. Tú si môžete niekoľkými našimi jednoduchými tipmi a radami výborne zjednodušiť.

Teraz to chce úprimnosť a ruku na srdce, v tom nám dáte za pravdu. O čo dlhšie žijeme na rovnakom mieste, tým viac vecí sa okolo nás hromadí. Na väčšie kúsky a viac vecí použite farebne odlíšené boxy na ukladanie alebo ak sú rovnaké, nalepte si na krabice štítky, ktoré si popíšte podľa toho, čo v nich máte uložené. Vytvorte si svoj jedinečný systém. Príborníky nie sú určené len na príbor a poháre nie sú len na vodu. Na trhu tiež nájdete veľké množstvo rôznych organizérov a podobne, to tiež môže pomôcť.

Pokiaľ počas rušného dňa nemáte čas nazvyš, skvelý nápad je určiť deťom jeden box, kde budú odkladať použité veci či hračky. Následne vám potom bude trvať maximálne 15 minút kým upracete a bude všetko opäť na svojom mieste. Nebudete musieť všetko zbierať po celom dome a navyše to bude u vás vždy vyzerať upratane, aj keď veci nebudú vyslovene na svojom mieste.

Dobre zorganizovaná kuchyňa tiež dokáže divy. Zaveďte si boxy na korenie, iné na múku a iné napríklad na konzervy. Veci, ktoré používate menej často môžete vyložiť na vyššiu poličku a kozmetickú taštičku nemusíte vytiahnuť len vtedy, keď idete na dovolenku.

Aj takéto malé no účinné triky vám dokážu neuveriteľným spôsobom zjednodušiť bývanie, ale aj život. To, že máte všetko čo potrebujete hneď po ruke oceníte nielen ráno, keď nemáte veľa času nazvyš, ale počas celého dňa. Nezabúdajte vždy všetko vrátiť na svojej miesto, takto si zachováte vo veciach a v domácnosti poriadok.

Article Categories:
Ako na to