apr 26, 2017
1291 Views
Komentáre vypnuté na Viete vybrať kvalitné lyže, ktoré vám vydržia desiatky rokov?

Viete vybrať kvalitné lyže, ktoré vám vydržia desiatky rokov?

Written by

Väčšinou funguje pravidlo, že nováčikovia si užijú lyžovačku na akýchkoľvek lyžiach, ktoré sa dajú ľahko ovládať a zatáčať. Pre pokročilejších lyžiarov je hlavnou prioritou predovšetkým vykrojenie lyže, jej tvrdosť a v neposlednom rade aj konkrétny typ.

Ak ste začiatočníkom, vyberte si ľahšie a kratšie lyže

Ľudia najviac preferujú upravené zjazdové trate, kde si môžu užiť pohodlnú a kvalitnú jazdu. Ak nepatríte medzi skúsenejších lyžiarov, dajte prednosť rekreačným modelom, tzv. univerzálnym typom lyží, ktoré sa dajú ľahko ovládať v stredných rýchlostiach a prechod z oblúku do oblúku nebude taký zložitý. Čo sa týka výšky a váhy, obecne sa dá povedať, že ľahší lyžiar, ktorý nejazdí veľmi dobre a príliš rýchlo, produkuje nižšiu silu prenášanú do lyží, a tak je pre neho lepšie siahnuť po kratších a ľahších lyžiach.

Dynastar pre profesionálov

Lyže Dynastar predstavujú spojenie pretekárskej technológie a ultra ľahkého jadra, ktoré zabezpečuje perfektný výkon na zjazdovke. Vďaka špičkovej technológií sa lyže prispôsobia snehovým podmienkam a dokážu eliminovať rôzne nerovnosti.  Okrem toho sú schopné držať stopu na snehu, pričom lyžiar môže pohodlne dávkovať zrýchlenie, plynulosť, dynamiku či kontrolu jazdy!

Pokiaľ ste sa rozhodli pre kúpu nových zjazdových lyží, treba mať na pamäti, že ide o investíciu, ktorú v budúcnosti jednoznačne oceníte! Ak sa chcete zlepšovať a zvyšovať svoje požiadavky, musíte sa zamerať predovšetkým na technické parametre, ktoré vám budú vyhovovať. Taktiež je dobré zapamätať si, že lacné lyže neznamenajú, že sú nekvalitné! Samotná cena totiž nezaručuje vysokú životnosť a vhodnosť modelu pre vás, čiže pred kúpou sa nezabudnite poradiť s odborníkom, ktorý vám pomôže vybrať najlepšiu variantu.

Article Categories:
Ako na to