apr 27, 2017
1395 Views
Komentáre vypnuté na Bez lyžiarskej prilby ani na krok!

Bez lyžiarskej prilby ani na krok!

Written by

O tom, či používať pri lyžovaní alebo snowboardovaní lyžiarsku prilbu, je asi aj zbytočné diskutovať. Úrazy hlavy patria k tým najnebezpečnejším a bohužiaľ aj najbežnejším, ktoré majú veľa krát fatálne následky! Práve z tohto dôvodu by malo byť používanie ochrannej prilby počas lyžovačky prioritou číslo jeden! Dokonca je v niektorých štátoch používanie helmy prikázané, a to zákonom pre deti od 15 rokov, čo je koniec koncov aj správne.

Veľkosť lyžiarskej prilby je najdôležitejším kritériom!

Pri výbere detskej helmy je potrebné dodržiavať zásady a doporučenia od výrobcu. Dizajn a samotná značka nepatria medzi dôležité kritéria, aj keď treba podotknúť, že detské lyžiarske prilby nájdeme v rôznych farbách, motívoch, vzoroch… Pri kúpe je dôležité, aby si dieťa prilbu nasadilo na hlavu a skúsilo, či sa nehýbe, resp. či nie je v niektorých častiach voľná. Nesmie ho pochopiteľne nikde tlačiť a všímajte si tiež, či dobre sedí v oblasti čela. Medzera medzi obočím a čelnou hranou skeletu by nemala byť väčšia ako 2 až 3 cm. Ak sú tieto podmienky splnené, všímajte si doťahovací systém pre správne doladenie veľkosti, pevné alebo uzatváracie ventilačné otvory, odnímateľné ušné diely a vnútornú výplň. Doťahovací systém by mali mať jednoznačne prilby pre tie najmenšie detičky, čiže na toto kritérium nezabudnite!

Jedna z najdôležitejších súčasti lyžiarskej výbavy – lyžiarky

Okrem samotnej ochrannej prilby, ktorej úlohou je chrániť hlavu pred prípadným nárazom, sú jednou z najdôležitejších súčasti lyžiarskej výbavy práve lyžiarky. Lyžiarky, inak povedané „lyžiarske topánky“, ovplyvňujú komfort a celkový pocit z jazdy, zabezpečujú stabilitu a efektívny prenos síl, čím sa znižuje únava. Kvalitnejšie topánky dokonca zlepšujú cirkuláciu pre maximálny výkon, čo ocenia nielen začiatočníci, ale i pokročilejší lyžiari!

 

 

Article Categories:
Ako na to