apr 19, 2018
980 Views
Komentáre vypnuté na Viete, ako uľahčia doplnky stravy stravovanie v tehotenstve?

Viete, ako uľahčia doplnky stravy stravovanie v tehotenstve?

Written by

Tehotenstvo je náročné obdobie, ale dá sa rôznymi spôsobmi výrazne uľahčiť. Komplikované stravovanie v tehotenstve vedia napríklad výrazne zjednodušiť doplnky stravy. Pýtate sa ako?

Strava je pre ľudské telo mimoriadne dôležitá, o tom niet pochýb. Výsledky vášho stravovania sú často viditeľné hneď na prvý pohľad. Bežný človek má možnosti stravovania prakticky neobmedzené, jediným obmedzením je snáď len hrúbka peňaženky… O niečo horšie sú na tom ale ženy, konkrétne tie, ktoré sa nachádzajú v období tehotenstva. Nie je žiadnym tajomstvom, že obdobie tehotenstva a dojčenia je mimoriadne náročné na správnu stravu matky. Jedine tak sa dajú obmedziť rôzne zdravotné problémy matky, ale aj dieťaťa. Je tu ale jeden veľký problém. Počas tehotenstva by ste totiž nemali konzumovať akékoľvek ťažko stráviteľné potraviny, jedlá, ktoré nadúvajú, kyslé a potraviny s veľmi výraznou chuťou, ako napríklad cesnak alebo čili. To je v poriadku, čo už v poriadku nie je, je skutočnosť, že vyškrtnutím jedál z jedálnička zároveň vyškrtávate aj veľa potrebných vitamínov a minerálov. A keďže vitamíny pre tehotné sú veľmi podstatné, treba nájsť spôsob, ako ich dopĺňať.

Vitamíny rýchlo a jednoducho!

Výživa v tehotenstve sa síce dá riešiť plánovaním jedálnička a hľadaním prirodzených spôsobov, ako vitamíny a minerály potrebné na bezproblémové tehotenstvo a dojčenie dopĺňať, ale to je veľmi vyčerpávajúce, finančne a časovo náročné a aj tak sa vám to pravdepodobne nepodarí úplne dokonale. Preto je tu jednoduchšie riešenie dostupné pre každého, a to doplnky stravy, napríklad MamaDHA. Tento prípravok obsahuje DHA – kyselinu z omega3, ktorá je doplnená o kyselinu listovú, jód, horčík a vitamín D. Neobsahuje ale látky, ktoré by mohli pri určitých ženách spôsobovať problémy, ako napríklad vitamín A alebo železo. Tie predpisuje gynekológ po vyhodnotení zdravotného stavu tehotnej ženy. MamaDHA je tak plnohodnotne bezpečný a overený doplnok stravy, ktorý je vhodný pre každú tehotnú ženu. Skúste ho aj vy!

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu