júl 29, 2023
279 Views
Komentáre vypnuté na Umelá inteligencia a ERP ako dokonalé spojenie

Umelá inteligencia a ERP ako dokonalé spojenie

Written by

Väčšie spoločnosti sa nezaobídu bez firemných systémov, ktoré umožňujú v reálnom čase sledovať kompletný chod spoločnosti. Vďaka softvérom typu ERP cloud je možné riadiť spoločnosť a všetky procesy z akéhokoľvek miesta na svete. Ešte viac dokážu systémy, ktoré v sebe spájajú funkcionalitu ERP a umelej inteligencie. Čo všetko tieto systémy dokážu?

Čo sú cloud ERP systémy

ERP systémy fungujú ako počítačové systémy, ktoré optimalizujú plánovanie firemných zdrojov. Pomocou ERP je možné prepojiť celú spoločnosť, všetky oddelenia a všetky procesy. Ideálne je spojenie ERP a cloudu spolu s umelou inteligenciou. ERP systém s AI nepracuje na základne domnienok a pocitov. Celý systém je postavený na reálnych dátach vyhodnocovaných každú sekundu.

Čo všetko dokážu ERP systémy s AI

Možnosti ERP systému sú obrovské. Ich využívanie závisí do toho, koľko ste ochotní investovať do firemného programu a jeho modulov. Medzi základné funkcie ERP patria nasledujúce moduly:

Skladové hospodárstvo

Sledujte pohyb tovaru, jeho evidenciu i výdaj v reálnom čase. Majte prehľad o skladových zásobách, o ich cenách a obratoch. ERP systém vyhodnotí, ktoré produkty sa predávajú menej a ktoré na sklade chýbajú. Ušetríte miesto v skladoch a optimalizujete náklady.

Riadenie výroby

ERP systém s AI dokáže riadiť výrobu vďaka prehľadu o zákazkách, o rýchlosti výrobe či stave komponentov potrebných na produkciu.

Personalistika

Moduly ERP systému s AI sú určené aj pre personálne oddelenia. Pracovníci personálneho oddelenia vďaka modulu kontrolujú dochádzku a spracovávajú mzdy. Možné je plánovať školenia zamestnancov či evidovať mimoriadne odmeny. Dôležitá je tiež možnosť udeľovania práce zamestnancom podľa ich vyťaženia. S modulom personalistika odporúčame prepojiť modul účtovníctvo.

Reporting

Modul reporting je určený pre manažérov a vedúcich oddelení. Analýzy a reporty sú cestou k efektívnemu hospodáreniu a úspore času. Ako na dlani sprostredkuje ERP systém všetky informácie o chode spoločnosti.

Tip na záver: Vyberte si dodávateľa ERP systému s AI, ktorý dokáže flexibilne reagovať na potreby vašej firmy. Softvér musí byť ušitý na mieru vašich požiadavkám. Ideálne je, keď si môžete vytvárať v systému vlastné pluginy.

 

 

Article Categories:
viem viac