feb 21, 2022
303 Views
Komentáre vypnuté na Typy pracovných rukavíc na základe profesie: Poznáte ich všetky?

Typy pracovných rukavíc na základe profesie: Poznáte ich všetky?

Written by

Možno by ste si povedali, že pracovné rukavice sú akási banalita, avšak rozhodne to tak nie je. V súčasnosti existuje množstvo povolaní, kde sú potrebné pracovné rukavice. Preto by ste ich výber mali poriadne zvážiť. Najskôr je však potrebné vedieť, ako rukavice patria k danej profesii.

Rukavice patria medzi základné ochranné pomôcky a zároveň sú nevyhnutnou súčasťou mnohých povolaní. Prinášame vám stručný prehľad konkrétnych povolaní a taktiež rukavice, ktoré sú v daných oblastiach potrebné.

Rukavice pre automechanika

Čo sa týka práce automechanika, pre túto oblasť sú najvhodnejšie textilné rukavice. Tie vynikajú svojim jemným a hladkým povrchom, ktorý je vhodný najmä na prácu s malými súčiastkami. Textilné rukavice sú tiež vhodné pre záhradkára, poprípade na hobby a prácu okolo domu. Manipulácia s nimi je skutočne jednoduchá a zaručí vám maximálnu bezpečnosť.

Celokožené rukavice na zváranie

V prípade, že pracujete na pozícii zvárača, máme pre vás skvelé riešenie. Celokožené rukavice sú vytvorené tak, aby spĺňali všetky požiadavky pre ľudí, ktorí zvárajú, poprípade vykonávajú paličské práce. Celokožené rukavice sú známe pre svoju pevnosť a odolnosť. Sú vyrobené z kože, ktorá sa považuje za najpoužívanejší materiál vôbec. Tento typ rukavíc môžete využiť aj na stavbe či údržbárskej profesii.

Ochranné rukavice pre zdravotníkov

Ľudia pracujúci v zdravotníctve sa bez ochranných rukavíc rozhodne nezaobídu. Tie by mali byť jednorazové a rozdeľujeme ich hneď do dvoch základných druhov:

  • Latexové rukavice: Tento typ rukavíc je veľmi jemný a taktiež maximálne odolný. Zdravotníkom poskytujú vysoký komfort pri nosení.
  • Nitrilové rukavice: V prípade, že potrebujete čo najviac kvalitné rukavice, tento typ je vhodný práve pre vás. Nitrilové rukavice sú až trikrát viac odolnejšie voči prepichnutiu.

Firma Ardon vyrába široké spektrum pracovných rukavíc, ktoré si môžete zakúpiť už dnes aj vy!

 

 

Zdroj obrázka: pixabay.com

Article Categories:
Ako na to