mar 6, 2023
172 Views
Komentáre vypnuté na Turistická obuv a Vibram podošva sú dokonalá kombinácia

Turistická obuv a Vibram podošva sú dokonalá kombinácia

Written by

Synonymom kvalitnej obuvi je značka Vibram. Vibram nie je len o podošvách. Táto talianska spoločnosť sa už niekoľko rokov zaoberá výrobou topánok na rôzne príležitosti. Väčšina ľudí však pozná Vibram hlavne vďaka turistickej obuvi. Turistické topánky a podošva Vibram sú jednoznačne víťaznou kombináciou.

Turistická obuv je symbiózou dokonalých materiálov

Je zrejmé, že samotná podošva z obuvi nespraví vhodné turistické topánky. Aby bola turistická obuv prispôsobená rôznemu terénu a situáciám, ktoré sa v horách prihodia, musí spĺňať veľa kvalitatívnych vlastností. Už pri prvom pohľade zaujme viazanie, ktoré sa tiahne až k prstom a zabezpečuje pevnosť topánok. Pevnosť je daná tiež materiálom, z ktorého sa pánska a dámska turistická obuv vyrába. Najčastejšie ide o kožu. Koža je známa svojou pevnosťou a schopnosťou sa prispôsobiť chodidlu. Veľmi kvalitné sú tiež topánky do hôr, ktoré sú ušité zo syntetických materiálov v kombinácii s kožou. Dômyselne navrhnutý je strih turistickej obuvi. Vďaka strihu je turistická obuv oporou v rôznom teréne.

Talianska špičková kvalita s dlhoročnou tradíciou

Podošvy Vibram sa vyrábajú a používajú už 80 rokov. Po sérií nešťastí horolezcov sa talianska spoločnosť Vibram rozhodla vyrobiť takú podošvu, ktorá by bola extrémne odolná a bránila pošmyknutiu. Dobrý úmysel sa podaril a Vibram je v súčasnosti značkou zaručujúcou bezpečnosť a pohodlie rôznych typov obuvi. Vždy ide o špičkové topánky s dlhou životnosťou a vysokou mierou bezpečnosti.

Dokonalá podošva s perfektnými vlastnosťami

Aké sú podošvy značky Vibram je ťažké povedať v jednej vete. Počas existencie sa Vibram podošvy vyvíjali, menila sa technológia výroby a konštrukcia. Avšak jednoznačne môžeme povedať, že Vibram podošvy sú nielen veľmi odolné, ale tiež zaručujú, že sa obuv nekĺže. Táto vlastnosť je veľmi dôležitá u turistickej obuvi, pretože terén v horách dokáže nepríjemne prekvapiť.

Vysoká hustota gumeného materiálu odolá ostrejším skalám alebo inému mechanickému poškodeniu. Podľa toho, do akého terénu sú topánky s Vibram podošvou určené, je skonštruovaný vzor podošvy. Tvar a vzor podošvy odvádza z povrchu vodu a obuv dobre priľne k rôznemu povrchu.

Vibram podošvy sú veľmi obľúbené aj z dôvodu, že perfektne tlmia nárazy. Tlmenie nárazov a stabilita počas chôdze sú určujúcim faktorom bezpečnosti. Počas dlhšej chôdze alebo výstupu je minimalizované riziko otrasov kĺbov.

Vibram je spoločnosť, ktorá sa snaží o ekologický prístup k výrobe podošiev a obuvi. Ekologický je výrobný proces i materiály, ktoré sú šetrné k prírode a dajú sa recyklovať.

 

 

Article Categories:
viem viac