feb 19, 2016
1958 Views
Komentáre vypnuté na Trápi vás malá izba? Zväčšite ju opticky

Trápi vás malá izba? Zväčšite ju opticky

Written by

Problémy s priestorom sa týkajú hlavne panelových domov. Pri ich výstavbe bol komfort obyvateľov až na druhom mieste, prvoradé bolo postaviť čo najviac bytov za najrýchlejší čas a čo najlacnejšie. Aj preto sa dnes môžete stretnúť s tým, že obývačky sú príliš malé, vaše spálne by tiež potrebovali nejaký ten meter štvorcový navyše, ale čo s tým, keď byt nie je nafukovací? Existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým môžete priestor vašej domácnosti opticky zväčšiť. Ako na to?

Veľa svetla

Keďže priestor nie je nafukovací, všetko je to perspektíve a hraní sa so svetlom. Čím viac svetla máte v izbe, tým vyzerá väčšie. To je základná matematika, takže žiadne zatiahnuté žalúzie, žiadna tmavá farba na stenách a ideálne je, keď si vyberiete aj nábytok black red white v svetlej farbe. Taktiež aj podlaha v svetlých odtieňoch vám pomôže opticky zväčšiť izbu. Okrem toho vám pomôže aj trik zo zrkadlami – zrkadlá zdvojnásobujú priestor, takže pokojne si jedno zaveste aj do obývacej izby.

Správne zvolený nábytok

Nielen farba nábytku je dôležitá, ale aj jeho usporiadanie a veľkosť. Ak máte naozaj malú izbu, nevyberajte si masívne a mohutné kúsky nábytku. Je lepšie, keď si vyberiete minimalistickú sedačku v svetlých farbách a jemných tvarov a tú prisuniete ku stene. Môžete pokojne experimentovať, miesto ťažkopádnych pohoviek skúste spratné sedacie vaky alebo obyčajné drevené stoličky.

Pozor na drobnosti a obrazy

Čím viac drobností, figúrok, suvenírov a podobných zbytočností máte v izbe, tým viac pôsobí preplneno. Aj preto je lepšie, keď desiatky malých vymeníte za jednu veľkú sochu, vázu alebo iný doplnok. Bude to vyzerať lepšie. A to isté platí aj o obrazoch – miesto desiatich menších obrazov roztrúsených na stenách si poveste jeden naozaj veľký a výrazný obraz. Aj toto vám pomôže v boji s malou izbou. Nezabúdajte, celé je to hlavne o hraní sa s perspektívou. A zvíťaziť nad ňou môžete presne takto.

 

 

Article Categories:
Ako na domácnosť