dec 22, 2017
2417 Views
Komentáre vypnuté na Termoelektrický ventilátor ku kachliam – vychytávka alebo zbytočnosť?

Termoelektrický ventilátor ku kachliam – vychytávka alebo zbytočnosť?

Written by

Nech už uprednostňujete akýkoľvek typ kúrenia, v každom prípade sa asi snažíte, aby kúrenie bolo čo najúčinnejšie. Otázka znie – má termoelektrický ventilátor svoje opodstatnenie pri kúrení kachľami?

Cieľom každého výrobcu je čoraz viac zefektívňovať svoje výrobky, aby zákazníkovi priniesol produkt, ktorý bude lepší ako jeho predchodca. Platí to prakticky pri všetkých typoch výrobkov. Rôzne telesá, ktoré používame na vykurovanie, sú jasným príkladom, kedy musí výrobca dbať na čo najvyššiu efektivitu svojich výrobkov. Vezmime si napríklad také radiátory. Celý ich tvar, veľkosť, umiestnenie v miestnosti je podnecované jednou jedinou vecou, snahou o čo najvyššiu efektivitu prevádzky. Teda, aby radiátor čo najrýchlejšie vyhrial miestnosť s čo najnižšími stratami. Ak bývate v dome, s veľkou pravdepodobnosťou nekúrite radiátormi, ale krbmi, prípadne kachľami. Krby a kachle sú rozhodne výhodným spôsobom vykurovania, ktoré prináša mnoho výhod. Tiež však musí byť správne navrhnuté, aby jeho účinnosť bola čo najvyššia. Správne umiestnenie kachlí v miestnosti, kúpa kachlí s dostatočným výkonom, správne vedenie komína, to sú základné veci, ktoré zvýšia efektivitu kúrenia kachľami.

Treba tomu pomôcť?

Po tom, čo ste kúpili vhodné kachle a správne ich umiestnili v rámci izby, možno sa vám stále zdá, že ich účinok je akýsi nevýrazný. Rozohriatie kachlí totiž nejakú dobu trvá a to isté platí aj pre okolitý vzduch. Ak chcete rýchlosť vyhrievania vzduchu kachľami zvýšiť, musíte lenivému vzduchu dopomôcť k tomu, aby sa rozhýbal. V lete by možno pomohlo otvorenie okien, nie však v zime. Na to tu máme termoelektrický ventilátor. Ten pracuje na jednoduchom princípe – postavíte ho ku kachliam, zapnete a ventilátor bude následne teplý vzduch z okolia kachlí rozháňať do celej miestnosti. Okrajové časti miestnosti sa tak ohrejú výrazne rýchlejšie. Plus, termoelektrický ventilátor dá do pohybu vzduch v miestnosti, vyhnete sa tak nepríjemnému ťažkému stálemu vzduchu, ktorého sme vo vykurovaných miestnostiach často svedkami. Ak chcete, aby bol ventilátor skutočne funkčný, musíte vyberať na základe kvality, napríklad na stránke spoločnosti ZOP. Zapojte svoj termoelektrický ventilátor aj vy a kúrte efektívnejšie!

Article Categories:
Ako na dom a zahradu