jún 13, 2015
3953 Views
Komentáre vypnuté na Starajte sa o svoje auto pravidelne

Starajte sa o svoje auto pravidelne

Written by

Máte pocit, že by aj vaše auto potrebovalo viac pozornosti? Prečo teda do vášho miláčika trošku nezainvestovať a nespraviť z neho atraktívnejšie vozidlo, za ktoré sa už nebudete musieť hanbiť? V súčasnosti sú na trhu tie najnovšie a najmodernejšie špeciálne čistiace prostriedky určené pre autá, ktoré umožňujú dokonalú a bezpečnú starostlivosť. O svoje auto by sa mal predsa každý majiteľ poctivo starať. Však uznajte, že niet nad vyblýskané auto, za ktorým sa všetci naokolo otočia. A čo budete vlastne potrebovať? No predsa autokozmetiku, ktorá by mala obsahovať napríklad autošampón, ale aj oživovač plastov.

autošamponPrvým krokom je …

Hlavným krokom je umyť si auto kvalitným šampónom, ktorý zanechá vaše vozidlo dlhodobo čisté. Veľa ľudí si však môže myslieť, že čím viacej šampónu použijú, tým bude ich auto čistejšie a lesklejšie. Omyl! Príliš veľa šampónu, ktorý je ešte aj nevhodný, môže autu skôr uškodiť.  Nekvalitný šampón môže totiž odstrániť z auta lak, čo teda určite nikto nechce. Pýtate sa, ako takýto šampón spoznáte? Príliš pení, čoho výsledkom môže byť poškodený vosk. Ideálne autošampóny majú pH okolo nuly a ide teda o nízko – penivé šampóny, ktoré predlžujú životnosť vosku, vďaka čomu nemá problém vydržať na aute aj 5 mesiacov. Auto by ste však nemali umývať viac ako jeden krát do týždňa, keďže častým umývaním môžete poškodiť lak.

na plasty

Starostlivosť o plasty

Veľmi dobrú účinnosť majú čistiace prostriedky určené na ošetrenie karosérie a oživenie plastov. Tieto čistiace prostriedky môžu byť vo forme spreju alebo peny, ktoré sa buď nastriekajú priamo na plast alebo ich nanesiete pomocou špeciálnej handričky. Keď pena zaschne, môžete plasty ešte raz preleštiť suchou handričkou. Dôležité je starať sa najmä o plastové lišty okolo okien, tesnenie pneumatík, ale aj o plastové diely v motorovom priestore. Budú vyzerať ako nové, no okrem toho budú aj pružnejšie, odolnejšie a predĺžite tak ich životnosť. Oživenie plastov dodá vášmu vozidlu úplne iný vzhľad a vy budete môcť byť pyšný majiteľ takto vylešteného autíčka.

Starostlivosť o automobil nie je síce jednoduchá záležitosť, keďže si vyžaduje veľa času a trpezlivosti. No verte, že správna autokozmetika od spoločnosti RadolTech s.r.o vám skutočne pomôže. Vynaložená práca prinesie nielen očakávaný výsledok, ale pomôže udržať i hodnotu automobilu.

 

foto: ASP Inc / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na to