jún 11, 2015
4886 Views
Komentáre vypnuté na Ak vám má nábytok v obývačke vydržať, uprednostnite masív

Ak vám má nábytok v obývačke vydržať, uprednostnite masív

Written by

Nábytok do obývačky sa vyberá s pocitom, že má byť reprezentatívny, pretože najviac návštevníkov si vodíme práve tam. Preto si na ňom dávame najviac záležať. Nemalo by nám však ísť iba o vzhľad. Kvalita a trvácnosť nábytku sa dnes dostávajú do úzadia, čo je škoda. Skutočne kvalitný nábytok by mohol vydržať aj generácie a byť naozaj hodnotnou investíciou.

Masívny nábytok patrí aj do obývačky

Drevený nábytok vyrobený z masívu je populárny hlavne do spální alebo kuchýň, kde je potrebný silnejší a trvácnejší nábytok. Nie je však dôvod neinvestovať takúto kvalitu aj do obývačky. Je to predsa najpopulárnejšia miestnosť v dome, ktorá je centrom spoločenského života rodiny. Masívny nábytok má právom povesť drahšej a hodnotnejšej investície, je predsa z pravého a pevného dreva. Masív práve pre svoju jedinečnosť nebýva v ponuke každého cenovo dostupného obchodného reťazca. Nezvykne sa vo veľkých množstvách vyrábať hromadne, pretože jeho výroba si vyžaduje podstatne väčšie množstvo času a práce. Vo väčšine prípadov sa mu venujú prioritne menšie, lokálne stolárske dielne. Slovensko, ako krajina plná množstva nádherných lesov a zručných ľudí, má takéto poklady po celom území, stačí ich objaviť.

Výroba nábytku na mieru u nás rastie

Slováci stále viac investujú do kvality, pretože dnešná doba nepraje zbytočnému plytvaniu. Pozitívom je, že tak objavujeme, že doma máme vzácnych ľudí a ich výrobky, hoci si k nim musíme hľadať cestu sami. V dedinke Rastislavice neďaleko Nitry sa nachádza stolárska dielňa Kalvín Wood, venujúca sa práve výrobe masívneho nábytku na mieru. Ich špecializáciou je tradičný provensálsky nábytok, ktorý už zdobí množstvo domácností, hotelov a kancelárií na Slovensku. Aj v dielni Kalvín Wood hovoria, že Slováci stále viac objavujú čaro originálneho trvácneho nábytku a sami si k nim nachádzajú cestu. Teší ich to hlavne preto, že vedia, že do svojej práce vkladajú maximum a nábytok nadizajnovaný spolu s jeho budúcim majiteľom je tvorivou prácou, na ktorej sa podieľa sám kupujúci. Preto si svoj nový nábytok potom viac váži a má z neho oveľa viac potešenia. Investujte aj vy do kvality v podobe masívneho nábytku na mieru. Budete sa môcť pýšiť jeho jedinečnosťou dlhé roky.

Article Categories:
Ako na domácnosť