mar 4, 2023
176 Views
Komentáre vypnuté na Spoľahlivá kuchynská váha? Toto všetko by mala spĺňať 

Spoľahlivá kuchynská váha? Toto všetko by mala spĺňať 

Written by

Od oka. Len tak bajočko. Odhadom. Naše staré mamy nám stále dokazujú, že pri varení či pečení sa dokážu zaobísť bez kuchynskej váhy. Máte však radi presnosť a chcete, aby váš jablkový koláč alebo kváskový chlieb chutil vždy rovnako? Na kuchynskú váhu sa v tomto môžete spoľahnúť. 

Ako vybrať spoľahlivú kuchynskú váhu? Na čo si pri jej výbere dať pozor? A aké doplnkové funkcie oceníte pri každodennom používaní? Aj to sa dozviete v týchto riadkoch. 

Dotykový displej kuchynskej váhy 

Ruky od cesta, prsty od oleja, múka lietajúca po celej kuchynskej linke. Váha na potraviny býva svedkom i takýchto udalostí, a tie by sme pri jej výbere mali tiež zohľadniť. 

Pre jednoduchšiu údržbu, čistenie a vyšší hygienický štandard je tak dotykový displej na kuchynskej váhe dnes nutnosťou. Ovládať ho dokážete aj s prstami od cesta a kúsky nečistôt nezapadnú do drobných špárok ako pri štandardných gombíkoch. 

Pozorne sa pozrite tiež na displej kuchynskej váhy. Je dostatočne veľký? Disponuje výrazným kontrastom medzi pozadím a číslicami? V prípade, že displej váhy na potraviny je aj podsvietený, vyhrali ste. Údaje na váhe prečítate i v horšom svetle. 

Vyhotovenie váhy na potraviny 

Kuchynská váha prichádza do kontaktu s potravinami neustále, počítajte s tým, že ju bude nutné pravidelne čistiť. Medzi odolné materiály, ktoré ponúkajú najvyšší hygienický štandard a ľahko z nich zmyjete aj zaschnuté nečistoty, patria najmä nerez a sklo. 

Pri plastovom tele váhy sa po rokoch používania zvyknú objavovať hlbšie škrabance a materiál tiež postupne stráca zo svojich pôvodných vlastností, napríklad bledne. 

Pri výbere váhy do kuchyne myslite tiež na protišmykové nožičky či dostatočnú veľkosť vážiacej plošinky. Pre niekoho môže byť benefitom, ak je súčasťou balenia aj hlboká misa na váženie. 

Zvyčajne sú digitálne kuchynské váhy napájané baterkami AAA, AA či gombíkovými verziami. Pri dlhodobom a častom používaní oceníte, ak váha disponuje dobíjateľným akumulátorom. Stačí ho pripojiť na nabíjačku a nemusíte sa zaoberať baterkami.  

Spoľahlivá kuchynská váha? Toto všetko by mala spĺňať 

Ktoré funkcie na kuchynskej váhe oceníte 

Niektoré funkcie by mali byť nutnosťou základnej výbavy každej kuchynskej váhy, iné sú príjemným bonusom. Čo by nemalo chýbať žiadnej váhe na potraviny? Určite funkcia „tare“, teda schopnosť kuchynskej váhy odstrániť po stlačení hmotnosť nádoby, resp. už odvážených potravín.

 

Chýbať by nemala ani zmena jednotiek: gramy/libry/unce, ideálne tiež prepočet na mililitre. Pre dlhšiu výdrž batérií by kuchynská váha mala disponovať automatickým vypnutím po istej dobe nečinnosti a pre vyššiu bezpečnosť vodoodolnosťou. 

 

Príjemným bonusom navyše sú funkcie, ako výpočet nutričných hodnôt potravín, zabudovaný teplomer, stopky alebo časovač. Ak si pri výbere kuchynskej váhy dáte na toto pozor, budete s kúpou spokojný. 

 

Article Categories:
Ako na to