mar 4, 2023
191 Views
Komentáre vypnuté na 5 dôvodov, ktoré vás presvedčia o kúpe rekuperácie 

5 dôvodov, ktoré vás presvedčia o kúpe rekuperácie 

Written by

V zdravom byte zdravá rodina. Tichá prevádzka a neustále prúdenie vzduchu zlepšia podmienky na učenie aj prácu z domu. Kvalitná filtrácia odstráni z ovzdušia nežiaduce baktérie, peľ aj prach. Príjemná klíma, ktorú u vás doma vďaka rekuperácii získate, pozitívne ovplyvní celkovú rodinnú pohodu.

V modernom byte by nemala chýbať rekuperácia – systém riadeného vetrania. Toto je 5 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť inštaláciu rekuperačnej jednotky do bytu či domu:

  1. čerstvý a čistý vzduch v každom ročnom období,
  2. vyššia kvalita života,
  3. pravidelné vetranie (aj keď práve nie ste doma),
  4. energetická úspora,
  5. nenáročná údržba.

Systém riadeného vetrania – rekuperácia efektívne rozvádza čistý vzduch v celom byte

Neustála cirkulácia vzduchu v interiéri výrazne zníži počet baktérií, plesní a iných škodlivých látok. Filtre zachytia aj peľ, prach a iné drobné častice, ktoré by ste pri vetraní cez okno jednoducho vdychovali do pľúc. Rekuperačné jednotky zároveň optimalizujú vlhkosť ovzdušia a odstraňujú nežiaduce pachy.

Rekuperácia do bytu kombinovaná s centrálnym vysávačom predstavuje ideálne riešenie pre alergikov, astmatikov a ľudí so zníženou imunitou.

Zdravá klíma v byte zvyšuje kvalitu života

Znepríjemňujú vám život časté ochorenia dýchacích ciest, príliš vlhký vzduch či nepríjemný cigaretový zápach? Rekuperačné jednotky s tichou prevádzkou predstavujú sofistikované a ekonomické riešenie, ako mať v domácnosti zdravú klímu počas celého roka. Systém riadeného vetrania s filtračnou jednotkou vzduch čistí a podľa potreby rozvádza do jednotlivých miestností.

Príjemná klíma v interiéri kedykoľvek počas dňa

Prichádzate domov, vonku je horúco. V byte vás namiesto ťažkého dusna čaká príjemne vyvetraná obývačka, v ktorej si vychutnáte po celom dni zaslúžený oddych. Nepredstaviteľné?

Rekuperácia do bytu vám umožní mať doma čerstvý vzduch kedykoľvek – po návrate z nákupu, športovania či dokonca z dovolenky. Moderné rekuperačné systémy disponujú inteligentnou funkciou prepojenia s vaším smartfónom. Cez aplikáciu ich jednoducho nastavíte podľa aktuálnej potreby. Využiť môžete aj predvolené spôsoby cirkulácie vzduchu.

Rekuperačná jednotka šetrí náklady na energiu

Ak v zime otvoríte okno, nevyhnete sa rýchlemu úniku tepla z príjemne vykúrenej domácnosti. V lete naopak cez okno prúdi horúci vzduch smerom dnu a rýchlo zvýši teplotu v celom byte. Takéto náhle zmeny klímy v domácnosti predstavujú zvýšenie nákladov na energie. 

Pravidelné vetranie pomocou rekuperácie umožní udržanie optimálnej teploty a vlhkosti vzduchu 24 hodín denne 365 dní v roku, čím sa znížia energetické náklady na kúrenie a chladenie až do 40 %.

Bežnú údržbu rekuperácie zvládne každý

Počas roka je potrebné 2 až 4-krát vymeniť filter v rekuperačnej jednotke. Na potrebu výmeny vás upozorní ovládací panel. Raz za niekoľko rokov je potrebné komplexné čistenie potrebného systému. Na hĺbkové čistenie rekuperácie odporúčame využiť služby odborníkov.

Kvalitné rekuperačné jednotky, odborná montáž – profesionáli zo smartsystems.sk vám navrhnú optimálne riešenie rekuperácie pre zdravý domov.

Article Categories:
Ako na to