jan 21, 2019
1131 Views
Komentáre vypnuté na Slováci obľubujú rýchle pôžičky. Čo sa im na nich tak páči?

Slováci obľubujú rýchle pôžičky. Čo sa im na nich tak páči?

Written by

Množstvo Slovákov mesačne hľadá možnosti, ako si okamžite a čo najlacnejšie požičať peniaze. Medzi najčastejšie vyhľadávacie výrazy na Google patria online pôžička, rýchla pôžička, mini pôžička alebo sms pôžička. Tento typ úveru je v našich končinách veľmi obľúbeným a využíva ho množstvo ľudí na financovanie svojich potrieb.

Pozriem sa teda na to, čo robí z rýchlych pôžičiek obľúbený typ úveru.

Rýchlosť poskytnutia peňazí

V porovnaní s klasickými dostupnými spotrebnými úvermi alebo kreditnými kartami je rýchla pôžička zvyčajne poskytnutá do 24 hodín od schválenia žiadosti. Pre ľudí, ktorých tlačí čas a peniaze potrebujú okamžite je rýchla pôžička najlepším a najdostupnejším riešením.

Krátka doba splatnosti

Rýchle pôžičky sú známe svojou krátkou dobou splatnosti v maximálnej dĺžke 1 mesiac. Už samotný názov napovedá, že rýchla pôžička slúži na vyriešenie krátkodobých finančných problémov, až pokým sa na účet nepripíše výplata za daný mesiac.

Rýchla pôžička nie je určená na financovanie dlhodobých potrieb alebo investícii, kvôli čomu je maximálna suma, ktorá sa dá požičať 1000 eur. Pokiaľ potrebujete väčšiu sumu peňazí, treba požiadať o spotrebný úver. Tento typ úveru umožňuje okamžitý prístup k peniazom bez dokladovania účelu a zbytočne zdĺhavej kontroly registra dlžníkov.

Dostupnosť

Podmienky pre poskytnutie peňazí z banky sú prísne a ľudia so zlou finančnou situáciou to nemajú so získaním peňazí také ľahké. Obzvlášť takí, ktorí majú zlú históriu so splácaním so svojich záväzkov. Rýchle pôžičky sú však dostupnejšie ako klasické spotrebné úvery. Sú oveľa dostupnejšie pre ľudí, ktorí naliehavo potrebujú peniaze.

Alternatíva za spotrebný úver

Množstvo ľudí si myslí, že ak potrebujú peniaze, je potrebné, aby navštívili banku a požiadali o bežný spotrebný úver, aby zaplatili čo najmenší úrok. Hoci je pravda, že spotrebný úver má nižšiu úrokovú sadzbu ako rýchla pôžička, čím nižšiu sumu si človek požičia, tým vyšší je pri spotrebnom úvere úrok.

Spotrebný úver má taktiež dlhšiu dobu splatnosti, ktorá je minimálne 12 mesiacov. Navyše, pri rýchlej pôžičke netreba navštíviť banku. Pôžička online ponúka bezplatné online porovnanie, ktoré vás k ničomu nezaväzuje.

Nezabudnite, rýchla pôžička je krátkodobý úver, ktorý je určený na vyriešenie krátkodobého nedostatku financií. Nemala by sa však používať pravidelne. Ak máte problémy s financovaním, využite služby finančného poradcu.

 

Article Categories:
Ako na to