dec 31, 2018
1177 Views
Komentáre vypnuté na Izolácia strechy – kedy je potrebná?

Izolácia strechy – kedy je potrebná?

Written by

Masívne zatepľovanie striech zaznamenalo svoj obrovský „boom“ vo chvíli, keď sa náklady za vykurovanie rapídne zvýšili, čomu je už niekoľko desiatok rokov. Ako jedna z najjednoduchších možností je inštalácia tepelnej izolácie strechy, ktorá má veľký význam, a to hneď z viacerých dôvodov. Pýtate sa, či je vhodné izolovať strechu?

Nadkrokvová izolácia

Nadkrokvová izolácia znamená, že je inštalovaná nad krokvami. Môžu sa pre ňu používať všetky dostupné tepelné izolanty, sklenená vlna, polystyrény alebo tiež moderné tepelné izolácie na báze PIR či PUR peny. Zateplenie PUR doskou zaznamenáva úspech, a to z viacerých dôvodov. Ide totiž o tuhú penovú dosku, ktorá vyniká vysokou životnosťou, univerzálnosťou, nákladovou efektívnosťou a dokonca je možné vybrať si z viacerých variantov z hľadiska hustoty. PUR blok je vhodná voľba architektov, modelárov či konštruktérov, a to pri výrobe prototypov, rekvizít i 3D reklama.

Kedy je vhodné izolovať?

Ak staviate nový dom alebo rekonštruujete strechu či odstraňujete strešnú krytinu, je najvyšší čas myslieť na izoláciu za využitia izolačného materiálu akým je PUR pena.  Vytvoríte tak zateplenú strechu podľa vlastných predstáv a nebudete musieť v budúcnosti riešiť problémy s plesňou a únikmi tepla. Ak však strechu nestaviate ani nerekonštruujete, no máte pocit, že máte v podkroví obrovskú zimu a účty za kúrenie sú nehorázne vysoké, podkrovie môžete zatepliť aj zospodu. V prvom rade sa však poraďte s odborníkmi, ktorí vám odpovedia na prípadné otázky, no okrem toho vám pomôžu s výberom toho najlepšieho izolantu pre vašu nehnuteľnosť. Základom je kvalitný materiál – modelovacia doska, ktorá poskytuje pre užívateľov množstvo neprekonateľných predností spočívajúcich v mechanickej pevnosti, tepelnej odolnosti i povrchovými aspektami.

 

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu