jan 22, 2019
1350 Views
Komentáre vypnuté na Garážové brány

Garážové brány

Written by

Máte rodinný dom, no stále vám v ňom niečo chýba? Ak nemáte garáž, prichádzate o množstvo jej výhod, ktoré vám poskytnú lepšie a komfortné bývanie. Nejde pri tom len o zbytočný priestor, ktorý zaberá miesto v dome alebo vedľa neho, ale o funkčné miesto, ktoré môžete využiť rôznymi spôsobmi. V prvom rade vám poskytuje bezpečné parkovacie státie, kde môžete svoje auto pokojne nechať oddychovať. Treba však myslieť na to, že nie je garáž ako garáž a jej vlastnosti závisia od viacerých vecí. Neoddeliteľnou súčasťou každej garáže je jej brána, ktorá má spĺňať niekoľko dôležitých funkcií. Okrem toho, že dokáže zamedziť vstupu nepozvaných hostí, disponovať by mala aj dobrými zvukovými, tepelnými a izolačnými vlastnosťami, ktoré ich ochránia pred nepriaznivým počasím alebo príliš veľkým hlukom.

Ak sa rozhodujete, že je čas na to, aby ste si garáž zaobstarali, premyslieť si musíte nielen to, kde bude stáť, ale aj rozmery, v akých ju potrebujete. Tie si dokážete vymedziť sami podľa toho, či v nej chcete parkovať jedno alebo dve autá. Dôležitý je aj materiál a dizajn, pretože garážová brána nemôže narúšať váš štýl a mali by k sebe dokonale zapasovať. Vo všeobecnosti poznáme niekoľko typov takýchto brán, ktoré sa líšia nielen materiálom a prevedením, ale aj typom otvárania. Ak chcete garáž, kde vám brána nebude zaberať zbytočné miesto, vhodná je pre vás napríklad posuvná. Keďže sa otvára smerom pod strop, šetrí priestor, ktorý dokážete využiť napríklad na odkladanie nepotrebných vecí.  Pri výbere treba myslieť na to, že šírka garáže musí byť väčšia, aby ste ju pohodlne odsunuli nabok. Zaujímavým riešením je aj rolovacia brána, ktorej najväčšou výhodou je možnosť parkovania priamo pred ňou. Rolovacia technológia je vo väčšine prípadoch nielen spoľahlivá a tichá, ale aj nenáročná na údržbu, čo určite oceníte. Výklopná konštrukcia je známa tým, že si môžete vyberať z rôznych modelov a materiálov podľa vašich predstáv. Vďaka praktickému riešeniu vám pri vjazde do garáže neprekáža rám, čo je rozhodovacím faktorom mnohých zákazníkov.

Špeciálnu pozornosť treba venovať sekcionálnemu typu garážovej brány, ktoré sú známe nielen svojou eleganciou, ale aj univerzálnosťou. Výnimočné sú taktiež pre cenovú dostupnosť a dlhú životnosť, čo z nich robí obľúbené výrobky. Keďže sa otvárajú nahor, ušetríte nimi nielen priestor, ale zaručíte si aj pohodlný vjazd. Môžeme o nich povedať sú pohodlným a ekonomickým riešením, ako dokážete najlepšie svoju garáž uzatvoriť.  K dispozícii je niekoľko možností dizajnu ako napríklad Lamela, Kazeta, Stredový prelis, Hladká bez prelisu a Mikrolamela. Je len na vás, čo sa vám páči a čo od brány očakávate, preto si na rozmyslenie nechajte dostatok času.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu