mar 2, 2023
242 Views
Komentáre vypnuté na Sedačky v pastelových farbách sú in, ale na čo si dať pozor?

Sedačky v pastelových farbách sú in, ale na čo si dať pozor?

Written by

Poslednú dobu hrajú prím u zákazníkov sedačky v prírodných pastelových farbách. Rôzne odtiene bielej, krémovej či žltej vynikajúco viete dokonale zladiť s ostatným vybavením obývačky.

Tieto sedačky ale majú jednu „nevýhodu“. Krása a elegancia, ktorou sa vyznačujú, môžu byť rýchlo znehodnotené špinou.

Pri sedačkách v tmavých odtieňoch nie sú škvrny od kávy, vína, alebo džúsu až také do očí bijúce, ako je to pri svetlejších odtieňoch.

Sedačka si častejšie vyžaduje profesionálne tepovanie, alebo v prípade koženej – odborné vyčistenie a impregnovanie.

Akákoľvek chyba pri tepovaní je ale neprípustná. Do rúk by ste sedačku  mali zveriť len skutočným odborníkom. Inak hrozí, že špinu nielen že budete stále vidieť, ale môže sa paradoxne dostať hlbšie do materiálu.

Dôležitým faktorom pri čistení je aj použitie správneho prostriedku. Agresívne čistiace prostriedky môžu zmeniť farebný odtieň, čo je stav, ktorý je nenávratný. Pri tepovaní svetlých sedačiek je preto potrebný cit, dokonalá znalosť prostriedkov a skúsenosti, pretože na chyby tu nie je absolútne priestor.

Vedeli ste, že?

Odtieň sedačky môže zmeniť aj slnečné svetlo. Vhodné umiestnenie sedačky v obývačke môže toto riziko minimalizovať.

Na Slovensku značka ČISTUČKO priniesla novinku známu predovšetkým zo zahraničia –  vysokotlakové tepovanie s ohrevom. Táto revolučná technológia tepovania prináša rýchlejšie a efektívnejšie čistenie za použitia horúceho roztoku, ktorý rozpúšťa efektívnejšie mastnotu, na ktorú sú naviazané nečistoty.

Vedeli ste, že? Tepovanie s ohrevom používa roztok o teplote až do 70°C, čo je dostatok na zabitie roztočov a odstránenie nečistoty a mastnoty, ale málo na to, aby sa poškodila štruktúra materiálu a zmenil farebný odtieň sedačky.

Krémové, biele, či žlté sedačky sú nádherným trendy doplnkom každej obývačky ale vyžadujú sú častejšiu a kvalitnejšiu údržbu. Ak ju nezanedbáte, dlhodobo ostanú stálou ozdobou každej modernej obývačky.

Article Categories:
Ako na to · viem viac