aug 23, 2023
171 Views
Komentáre vypnuté na Reshi: Japonská huba s komplexom prospešných látok

Reshi: Japonská huba s komplexom prospešných látok

Written by

Reishi je jedinečná huba, ktorá pochádza z oblasti Japonska. Využívala sa už po stáročia, v rámci tradičnej medicíny. V súčasnej dobe sa používa ako zložka výživových doplnkov. Dôvodom je najmä bohaté zloženie na prospešné látky a účinky, ktoré prináša na zdravie.

Dnešná medicína využíva skutočne spektrum liečivých húb. Výnimkou nie je ani reishi, ktorá sa inak nazýva aj Ganoderma lucidum. Často sa označuje ako huba nesmrteľnosti, pretože prináša účinky, ktoré dokážu podporiť celkové zdravie a predĺžiť tak život. Reishi huba sa vyskytuje najmä v oblastiach Japonska a Číny. V súčasnej dobe je však rozšírená po celom svete, kde sa používa v rámci výživových doplnkov na podporu zdravia.

Nezabúdajte: Huba reishi nedokáže nahradiť pestrú stravu, aj napriek bohatému zloženiu na prospešné látky. Ide o výživový doplnok, ktorý môže zdravie a liečbu rôznych ochorení len podporiť. Na dosiahnutie vytúžených účinkov je potrebná pravidelná a dlhodobá konzumácia takéhoto doplnku.

Vysoký obsah antioxidantov

Je dokázané, že reshi huba obsahuje viac ako 36 biologicky aktívnych látok. Medzi tie patria polysacharidy, titerpény, beta-glukány, enzýmy, ergosterol a najmä antioxidanty. Tie majú za úlohu odstrániť z tela škodlivé a toxické zložky, ktoré by mohli poškodiť zdravie alebo zhoršiť jeho stav.

Antioxidanty sú v rámci zdravia organizmu veľmi dôležité. Zabezpečujú jeho správne fungovanie a prevenciu ochorení. Aj vedecké štúdie potvrdili, že reishi je v rámci obsahu antioxidantov jednotkou na trhu.

Podporuje zdravie srdca

Viete, aké má reishi účinky? Je ich totiž široké spektrum a napomáha skutočne v rôznych oblastiach zdravia. Medzi najznámejšie účinky patrí napríklad podpora stavu srdca. Kardiovaskulárne ochorenia patria medzi najčastejšie civilizačné choroby. Veľká časť populácie umiera práve na výskyt takýchto druhov ochorení.

Práve preto je veľmi dôležitá dôkladná prevencia. Mnohé výskumy potvrdili, že huba reishi znižuje výskyt LDL – teda zlého cholesterolu v tele. Vďaka tomu budete vedieť ľahšie predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam.

Pôsobí preventívne voči depresii

Má huba reishi účinky podporujúce psychické zdravie? Odpoveď je, áno! Počas vykonávania odborných štúdií sa zistilo, že táto japonská huba dokáže zlepšiť náladu a zároveň eliminovať výskyt depresie, úzkosti či iných psychických porúch.

Preto, ak máte akékoľvek podobné problémy, nemusíte hneď siahať po liekoch nabitých chémiou. Vyskúšajte pravidelne užívanie doplnku s obsahom huby reishi. Samozrejme, ak by ste necítili žiadne zlepšenie, určite konzultujte svoj stav s lekárom, ktorý sa na danú oblasť špecializuje.

Má huba reishi nežiadúce účinky?

Aj napriek tomu, že reishi huba má široké spektrum priaznivých účinkov, vyskytnúť sa môžu občas aj tie vedľajšie. Samozrejme, všetko to závisí od konkrétneho človeka, metabolizmu a aktuálneho zdravotného stavu.

V niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť vyrážka na tvári, podráždenie pokožky, zvýšená telesná teplota, kolísanie krvného tlaku či hučanie v ušiach. Ide však o veľmi ojedinelé účinky, ktoré sa vyskytli u minimálneho počtu ľudí.

Investujte do vyššej kvality

Ak túžite po kvalitnom doplnku výživy, vždy sa zamerajte najmä na zloženie a účinky. Japonskú hubu môžete užívať ako reishi kapsule, ktoré si môžete zaobstarať aj cez našu stránku matchaday.sk. V tomto prípade sa určite oplatí investovať do vyššej kvality a lepšieho spracovania.

Užívanie reishi kapsúl je veľmi jednoduché a určite si ho hneď osvojíte. Dôležité však je, aby ste zotrvali a užívali tento výživový doplnok dlhodobo a pravidelne. Iba tak sa dostavia účinky, po ktorých túžite.

Zdroje:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22203880/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25686270/
https://medlineplus.gov/antioxidants.html

Article Categories:
viem viac