jún 9, 2024
34 Views
Komentáre vypnuté na Pružná pokožka pomocou mezoterapie: Ako ju dosiahnuť?

Pružná pokožka pomocou mezoterapie: Ako ju dosiahnuť?

Written by

Strata pružnosti pokožky začne v istom veku trápiť každého človeka. Kým niekto si prvé známky ochabnutia všimne krátko po oslávení tridsiatky, iný sa z pevnej pokožky bez výrazných vrások teší aj v štyridsiatke. Všetko ovplyvňuje genetika, životný štýl a veľa ďalších faktorov. Nehľadiac na to, v akom veku vám začala pokožka ochabovať, existuje riešenie, ktoré vám v boji proti tomuto problému pomôže. Tým je mezoterapia.

Prečo pokožka stráca pružnosť?

Dôvodov, prečo pokožka stráca pružnosť, je viacero. Tým najväčším je skutočnosť, že so zvyšujúcim sa vekom ubúdajú v tele dva proteíny, ktoré sú kľúčové pre mladistvý vzhľad. Ide o elasticín a kolagén.

Zníženú tvorbu elasticínu a kolagénu si môžete všimnúť najprv v okolí očí, nosa alebo úst, kde sa začnú objavovať menšie vrásky. Tie sa následne prehlbujú a spôsobujú strhaný a unavený výzor.

Tvár však nie je jediným miestom, kde vrásky vznikajú. Neskôr ich môžete vidieť aj na krku, dekolte alebo na iných častiach tela.

Kedy začína pokožka ochabovať?

Presný vek, kedy začne pokožka ochabovať, sa určiť nedá. Všetko ovplyvňuje vaša genetika a životný štýl. Platí, že osoby, ktoré fajčia, pijú väčšie množstvo alkoholu alebo sa stravujú nezdravo, môžu starnúť oveľa rýchlejšie ako tí, ktorí si na svoju životosprávu dávajú pozor.

Vo všeobecnosti platí, že po 30. roku života sa produkcia kolagénu začína prirodzene znižovať o 1 až 2 % ročne.

Ako sa prejavuje strata pružnosti?

Strata pružnosti pokožky sa prejavuje predovšetkým vznikom vrások na rôznych častiach tela. Okrem toho však spôsobuje aj stratu prirodzenej žiarivosti, ktorá je pre mladistvý vzhľad kľúčová.

Znížená tvorba elasticínu a kolagénu vedie tiež k suchej pokožke náchylnej na podráždenie a začervenanie. Nehovoriac o tom, že na povrchu takejto kože môže dochádzať k nepeknému šupinateniu.

Dá sa proti strate pružnosti bojovať?

Dobrou správou je, že proti strate pružnosti pokožky sa dá efektívne bojovať. Urobiť tak môžete hneď niekoľkými spôsobmi.

Zmena životosprávy

Ak ste sa doteraz nestravovali zdravo, nehýbali ste sa alebo ste mali rôzne zlozvyky vedúce k rýchlejšiemu starnutiu, je načase zmeniť to. Všetky tieto faktory totižto výrazne ovplyvňujú váš výzor a tvorbu vrások.

V prípade, že neradi cvičíte, stavte na prirodzený pohyb, ako je napríklad chôdza. Z jedálnička sa snažte vyhodiť nezdravé pokrmy obsahujúce veľa cukru a tuku. Tie môžete nahradiť ovocím a zeleninou.

Následne nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim. Ten pokožku hydratuje zvnútra a zabraňuje tomu, aby bola suchá a popraskaná.

Dopĺňanie kolagénu

Kolagén sa dá dopĺňať formou vhodne zvolenej stravy alebo špeciálnymi výživovými doplnkami. V prípade prvej možnosti je ideálne jedálniček doplniť napríklad o ryby, mäso, vajcia, citrusy, tropické ovocie, orechy a semienka.

Mezoterapia

Ak chcete mať istotu, že pokožka bude vyzerať mladistvo, najlepšou voľbou je mezoterapia. Toto invazívne ošetrenie obnovuje kožu a zlepšuje jej stav. Okrem toho redukuje vrásky, minimalizuje póry a dokáže taktiež korigovať jazvy po akné.

Efekt a výsledky mezoterapie po ošetrení sú viditeľné okamžite, pričom jej výsledky sa stupňujú časom. Mezoterapiu odporúčame absolvovať 4 až 6-krát podľa potreby s odstupom 21 dní. Výsledný efekt vám pritom pri opakovanej aplikácii vydrží až 12 mesiacov.

Výhodou mezoterapie je taktiež to, že nemá náročnú a zdĺhavú rekonvalescenciu. Pokožka je po ošetrení začervenaná 12 až 48 hodín a na niektorých miestach sa môžu objaviť aj menšie chrasty. Tie sa však o pár dní stratia.

Po mezoterapii sa aspoň tri dni vyhýbajte cvičeniu a dávajte si pozor na priame slnečné žiarenie. Pokožku by ste pred ním mali chrániť krémom s ochranným faktorom SPF 50.

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu