apr 21, 2015
4254 Views
Komentáre vypnuté na Prírodná kozmetika – áno či nie?

Prírodná kozmetika – áno či nie?

Written by

Pokiaľ ide o kozmetiku, matka príroda mala pre nás vždy jasnú odpoveď. Bohužiaľ mnoho žien toto pravidlo ignoruje a to je veľkou chybou. Pre našu pleť je práve prírodná kozmetika (biokozmetika) skvelým riešením, keďže podporuje prirodzenú funkciu pokožky a to vďaka prírodným surovinám, z ktorých je vyrobená. Obsahuje mnoho vitamínov, antioxidantov a hydratačných látok, bez ktorých by naša pleť bola unavená a zničená. Táto kozmetika je určená aj na riešenie mnohých kožných problémov ako je akné, ekzém alebo opar.

Prečo práve prírodná kozmetika?prirodna kozmetika

Pýtate sa, prečo je prírodná kozmetika lepšia ako tá „obyčajná“ ? Medzi jej hlavné výhody patrí najmä to, že neobsahuje syntetické, vonné, konzervačné a ani živočíšne látky, čo je pre našu pleť obrovská úľava.  Ďalej neobsahuje ani minerálne oleje, ktoré sa pri výrobe kozmetiky bohužiaľ bežne používajú. Prírodná kozmetika má veľmi príjemnú vôňu, ktorá vás už na prvý krát očarí. Pokiaľ trpíte alergiou, neobsahuje ani parabeny, ktoré sú veľa krát príčinou mnohých alergií. Samozrejme, že chemické látky sa v tejto kozmetike nevyskytujú. Tým by ste sa mali určite vyhnúť, keďže sú spojené so vznikom rakoviny a iných závažných ochorení.

Šetrí aj životné prostredie

Prírodná kozmetika je okrem iného šetrná k životnému prostrediu, takže sa pri jej pestovaní neničí príroda a obaly sú väčšinou vyrobené z recyklovaných hmôt. Biokozmetika je aj cenovo dostupná, takže sa nemusíte báť, že do nej budete musieť investovať polovicu z vašej výplaty.

Zmeňte svoj životný štýl

Ak ste sa aj vy rozhodli pre zdravší životný štýl, čo tak sa o to pokúsiť naplno? Okrem prírodnej kozmetiky je pre náš organizmus ideálna raw strava. Čo to vlastne je? Je to vegánske jedlo, ktoré neobsahuje žiadne živočíšne produkty. Pripravuje sa pri teplote 42 stupňov a to práve z dôvodu, že pri vyššej teplote strácajú potraviny všetky potrebné vitamíny a živiny.  Raw strava je teda tiež skvelým spôsobom, ako dať zbohom všetkých nezdravým a chemicky pripraveným produktom.

 

Hemeroskopion / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu