apr 25, 2017
1274 Views
Komentáre vypnuté na Prevencia proti nevítaným hosťom: Bezpečnostné dvere

Prevencia proti nevítaným hosťom: Bezpečnostné dvere

Written by

Výrazne znižujú pravdepodobnosť vykradnutia – už len tým, že záujemcov o vybavenie vášho bytu jednoducho odradia. Moderné bezpečnotné dvere však svojim majiteľom poskytujú pocit istoty aj z oveľa exaktnejších dôvodov. Vedia totiž chrániť aj pred požiarom, dymom, chladom či hlukom.

Interiér, alebo exteriér?

Ak si vyberáte bezpečnostné dvere, ktoré nebudú musieť čeliť prírodným živlom, zrejme budete zvažovať iné parametre než pri exteriérových dverách, kde záleží aj na tom, či nimi chcete uzatvárať vykurovaný alebo nevykurovaný priestor a môžete rozhodnúť aj o tom, či majú byť zvukotesné alebo nie. V prípade interiérových dverí je variabilita väčšia. Môžete si vyberať nielen podľa rozmeru, vzhľadu, dizajnu alebo možnosti presklenia, ale aj podľa úrovne protipožiarnej a zvukovej odolnosti. V závislosti od bezpečnostnej triedy máte dokonca možnosť zvoliť si dvere s bezfalcovým riešením. Dvojkrídlové aj jednokrídlové dvere sú na trhu k dispozícii bez ohľadu na to, či budú umiestnené vonku alebo dnu.

Kov, alebo drevo?

Ak máte na bezpečnostné dvere naozaj vysoké požiadavky, môžete pouvažovať aj nad možnosťou kovových dverí s trezorovým mechanizmom. Bezpečnostná zárubňa a bezpečnostné kovanie sú však rovnako nutné aj pri drevených dverách. Pokiaľ ide o povrchovú úpravu, máte viacero možností – od dreveného masívu cez prírodnú dýhu až po striekaný povrch a podobne. Aj v prípade farebných odtieňov a dizajnov je ponuka na trhu pomerne široká. Dodávatelia interiérových bezpečnostných dverí umožňujú vybrať si aj dvere s iným dizajnom z každej strany tak, aby na chodbe ladili s dverami susedov a aby u vás doma mali rovnaký vzhľad ako ostatné dvere v byte.

Cena

Bezpečnostné dvere vedia naplniť vaše očakávania či príslušné európske normy aj za prijateľné ceny. Ak však očakávate, že vaše dvere vás ochránia pred najrozmanitejšími spôsobmi násilného vniknutia, bude vás to stáť o niečo viac. V každom prípade je najlepšie poradiť sa s odborníkmi, ktorí v dodávke a montáži bezpečnostných dverí majú svoju tradíciu a budú vám vedieť poradiť aj pri výbere vhodnej zárubne či príslušenstva dverí.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu