apr 25, 2017
1398 Views
Komentáre vypnuté na Hurá, obdobie bazénov sa blíži!

Hurá, obdobie bazénov sa blíži!

Written by

Určite mi dáte za pravdu, že bazény sú v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou moderných rodinných domov, víkendových chalúp či dokonca chát. Hlavným účelom bazénov je predovšetkým osvieženie a relaxácia počas horúcich letných dní, čo koniec koncov prospieva nášmu fyzickému i psychickému zdraviu. Možno si poviete, že mať vlastný bazén je luxus, no doba sa neustále vyvíja, napreduje a ľudia sa snažia využiť výdobytky, ktoré moderná spoločnosť poskytuje. Pochopiteľne, že do kúpy bazéna a bazénového príslušenstva treba investovať, no ak sa raz predsa len odhodláte, vedzte, že toto rozhodnutie nikdy neoľutujete. Aké základné kroky by ste pred samotným výberom mali jednoznačne zvážiť?

Investícia do bazéna – čo by som mal zvážiť?

Predtým, ako si kúpite bazén, premyslite si, k akému účelu bude slúžiť. Čo od bazénu očakávate? Je potrebné, aby ste zvážili všetky varianty a vybrali taký typ, ktorý bude najlepšie spĺňať vaše požiadavky a bude vyhovovať vašim potrebám a možnostiam. Poznáme bazény nadzemné, ktoré patria medzi najpredávanejšie – sú cenovo dostupné, nevyžadujú náročné úpravy terénu a dajú sa jednoducho premiestniť na inú časť záhrady. Ďalej sú to bazény zapustené, ktoré sú určené pre vonkajšie použitie, no taktiež je možné nainštalovať ich do interiéru. Hlavnou výhodou je, že esteticky nenarúšajú priestor, dajú sa zastrešiť, a teda používať počas celého roka. Dalo by sa povedať, že ide len o základne rozdelenie bazénov, pričom medzi ďalšie rozhodujúce faktory patrí tiež veľkosť, tvar, hĺbka, použitý materiál a v konečnom dôsledku aj finančné možnosti.

Starostlivosť na prvom mieste!

Možno vás nepoteším, no investícia do bazéna nie je všetko. Spoločne s ním by malo byť samozrejmosťou aj bazénové príslušenstvo, ktoré pri vodných radovánkach istotne oceníte! Osvetlenie, protiprúdy, hydromasáže či ohrev bazénov sú len niektoré z doplnkov, ktoré sa „postarajú“ o dokonalý zážitok strávený s vašimi najbližšími! Neoddeliteľnou súčasťou bazénov by mali byť tiež fólie, ktoré zabraňujú nečistotám, obmedzujú únik tepla počas chladnejších nocí a pomáhajú šetriť náklady na ohrev vody, a teda i spotrebu elektrickej energie. Pamätajte, že bazénové príslušenstvo, ktoré poskytuje spoločnosť Bazénservis, výrazne ovplyvňuje životnosť bazénov, ale i samotný zážitok z kúpania!

Article Categories:
Ako na to