jún 19, 2015
2472 Views
Komentáre vypnuté na Preprava zásielok do Anglicka rýchlo a lacno? Tu je pár rád

Preprava zásielok do Anglicka rýchlo a lacno? Tu je pár rád

Written by

Potrebujete poslať zásielku či iný tovar do Anglicka, prípadne sa tam chcete presťahovať? Zvoľte si spoľahlivú spoločnosť, ktorá vám prepravu tovaru uľahčí. Prepravia vám čokoľvek budete chcieť. Od listových či balíkových zásielok, až po nadrozmerný a paletový tovar. Jednoducho všetko, čo sa zmestí do kamióna. Tu je pár rád, na čo by ste mali myslieť, ak chcete rýchlo a spoľahlivo zaslať vašu zásielku do Anglicka.

Prepravia vás kvalitne a pohodlne

Ak potrebujete poslať menšiu zásielku a nie ste limitovaní časom, finančne vás to nezruinuje. A to ani v prípade, ak sa tam potrebujete s rodinou presťahovať. Vyjde vás to na pár stoviek eur, stačí sa len spoľahnúť na kvalitné služby prepravcu. Ako prezrádza Anton Vojčák z prepravnej firmy Triv s.r.o., ich autá odchádzajú približne 2-krát do mesiaca do Veľkej Británie a späť. „Približne tri dni pred ich odjazdom vaše veci po objednaní sťahovania vyzdvihneme priamo u vás doma a následne do 3 až 4 dní doručíme na želané miesto. Výhodou tejto formy sťahovania je neporovnateľne nižšia cena, než v prípade prvej, drahšej, alternatívy.“

Pri menších zásielkach zvyčajne prepravcovia vyhotovujú zv. packing list, v ktorom má každá jedna prepravovaná vec svoje unikátne číslo. Vďaka tomu si po doručení balíkov môžete ich obsah jednoducho skontrolovať.

Väčšie zásielky aj do dvoch dní

Pokiaľ nemáte hlboko do vrecka a potrebujete zásielku mať na mieste v priebehu pár dní, zvoľte si druhý, drahší spôsob. „Vieme sa prispôsobiť konkrétnemu zákazníkovi. Vyzdvihneme veci v dohodnutý deň a hodinu a doručíme ich do Anglicka či na Slovensko zväčša už do dvoch dní. Tento spôsob je vhodný najmä pre sťahovanie väčšieho objemu vecí,“ spresňuje Anton Vojčák.

Váš tovar, ktorý smeruje do cudziny, však musí byť v každom prípade dostatočne zabalený a zabezpečený, aby nemohlo dôjsť k poškodeniu. Najmä krehké a sklenené predmety treba dostatočne chrániť proti priamemu poškodeniu. Zásielku preto vždy baľte do pevného obalu, napríklad kufor, kartónová škatuľa, pevná cestovná taška, a označte ju adresou a telefónnym číslom príjemcu.

Mnohé prepravované zásielky sú automaticky poistené, pre istotu sa však na to informujte vopred. Veľká Británia má však ešte jedno špecifikum, na ktoré sa oplatí nezabudnúť. Platia tam obmedzenia na dovoz špecifického tovaru, napríklad cigariet, tabaku, tvrdého alkoholu, piva či vína.

Article Categories:
Ako vybaviť