okt 9, 2016
1872 Views
Komentáre vypnuté na Poznáte ajurvédsku bylinku ashwagandha?

Poznáte ajurvédsku bylinku ashwagandha?

Written by

Ajurvéda predstavuje klasické indické lekárstvo, často sa označuje ako medicína zdravia a dlhovekosti. Zrodila sa pred vyše 5 000 rokmi a dnes si ňou veľa ľudí pomáha navodiť proces samoliečby. Jednou z ajurvédskych byliniek je aj ashwagandha, známa ako zimná čerešňa alebo indický ženšen.

Ashwagandha vás vzpruží

Hľadáte omladenie tela a mysle? Práve o ajurvédskej bylinke ashwagandhe je známe, že to za ideálnej kombinácie chemických zlúčenín dokáže. Názov síce znie trocha krkolomne, ale keď si ho preložíme do slovenčiny, vznikne nám spojenie „konský pot“. O koreni danej bylinky sa totiž vraví, že za čerstva má vôňu veľmi podobnú konskému potu. Omladenie tela je spojené predovšetkým so zdravým svalstvom a plodnosťou. Koreň rastlinky ashwagandhy je totiž považovaný za prírodné afrodiziakum. Omladenie mysle zasa prichádza ruka v ruke s kvalitným spánkom a regeneráciou, ktoré vám sprostredkuje táto populárna bylinka.  

Blahodarné účinky ashwagandhy

ashwagandha-prirodnastrava-skAshwagandha nie je liek, ktorý si možno kúpiť v lekárni, ako sme v čase zdravotných problémov bežne zvyknutí. Treba si uvedomiť, že ide o výživový doplnok, výbornú alternatívu k bežne dostupným liekom. Niekomu môže pomôcť jej užívanie hneď, iný zasa možno skúša, kým nenájde bylinku navodzujúcu mu pocit zdravia, psychického i fyzického. Užívanie prášku či tabletiek ashwagandha je možné aj v prípade, že si chcete posilniť imunitu alebo bojovať proti cholesterolu. Ak máte problémy s prostatou a vylučovaním, aswagandha môže ťažkosti zmierniť alebo úplne odstrániť. Škodliviny z tela odstránite vďaka antioxidačným účinkom tejto ajurvédskej bylinky. Správne fungovanie nervového systému je umožnené vďaka vysokému obsahu mastných kyselín, ktoré si, ako dobre vieme, naše telo nedokáže vyprodukovať samo.

Prášok vyrobený z koreňa ashwagandhy

V obchodoch s liečivými bylinami natrafíte na rôzne zázraky prírody. Jedným z nich je látka získaná z koreňa ashwagandhy. V alternatívnej medicíne sa prášok využíva ako prostriedok, ktorý znižuje účinky stresu alebo mu úplne zamedzuje. Môžete sa mylne nazdávať, že ide o prírodné sedatívum, avšak bio prášok ashwagandha predovšetkým odstraňuje únavu a bojuje proti negatívnym reakciám tela na zmenené podmienky. Telá mnohých z nás sa ťažko vyrovnávajú s akoukoľvek zmenou, či už prostredia, alebo životnej situácie. Pocity úzkosti a depresie nemusí odstrániť úplne, ale určite ich aspoň zmierni. Prášok sa zvyčajne konzumuje v množstve jedna čajová lyžička denne.

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu