okt 2, 2023
315 Views
Komentáre vypnuté na Pohodlná a bezpečná jazda – Aby si aj ženy užili bicyklovanie naplno

Pohodlná a bezpečná jazda – Aby si aj ženy užili bicyklovanie naplno

Written by

Cyklistika síce nie je len doménou mužov, ale na sedle bicykla ich počet prevláda. Bicyklovanie si však môžu rovnako užiť aj ženy, ktoré túžia počas športu vyzerať štýlovo. Spojenie pohodlnej jazdy na bicykli a štýlu je možné dosiahnuť vďaka príslušenstvu a doplnkom. Nasledujúce doplnky by vám počas bicyklovania nemali chýbať.

Na správnom bicykli sa lepšie šliape

Základom komfortnej jazdy je výber bicykla, na ktorom sa vám bude dobre šliapať. Čo tým myslíme? Dámsky bicykel vás síce môže priťahovať kvôli peknej farbe, ale oveľa dôležitejšie je to, kde s týmto bicyklom môžete pohodlne jazdiť. Keď si chcete užiť dlhé trasy s partnerom a radi si zajazdíte po asfalte i po lese, vyberte si dámsky bicykel s prívlastkom crossový. Pre čisto horskú cyklistiku sú určené horské bicykle a na jazdenie do práce sú ideálne mestské dámske bicykle.

Trendová výbava každej cyklistky

Po kúpe bicykla nastáva čas, aby ste vylepšili bicykel samotný a dopriali aj sebe trendovú výbavu. Ak nebudete jazdiť len po meste, nezabudnite dokúpiť športové oblečenie a pomôcky, ktoré sa vám budú počas dlhšej jazdy zaručene hodiť. Kompletnú výbavu pre cyklistov ponúka obchod inSPORTline. Veľký výber a dobré ceny potešia každú začínajúcu cyklistku.

Ochranná helma

Bezpečnosť je prvoradá, a preto počas jazdy na cestách i v lese noste ochrannú helmu. Veselé farby alebo netradičný dizajn prispejú k dobrému pocitu z jazdy.

Cyklistické topánky

Na bicykli môžete síce jazdiť aj s teniskami na chodidlách, ale špeciálna cyklistická obuv je pohodlnejšia. Umožňuje lepšie šliapať do pedálov bez pocitu únavy. Cyklistické topánky sa vyrábajú s ohľadom na typ bicykla.

Cyklistické oblečenie

Počas dlhších trás je najviac komfortná kombinácia nohavíc a funkčného trička. Krátke cyklistické nohavice podporujú ergonómiu tela, nikde netlačia a majú termoregulačnú funkciu podobne ako tričko.

Cyklistický batoh

Batoh určený na cyklistiku má zadnú časť prispôsobenú polohe jazdca. Nikde vás nebude tlačiť, zošuchovať sa alebo prekážať. Súčasťou batoha bývajú pútka na pripevnenie hydrovaku. Do batoha si pribaľte nepremokavú bundu alebo pláštenku.

Malé doplnky pre cyklistov

Nielen v slnečnom počasí budete potrebovať cyklistické okuliare. Chránia zrak pred UV žiarením, prachom a hmyzom. Niektoré modely sú naozaj šik a budú sa vám veľmi páčiť. Nemenej dôležitá je ochrana rúk. Rukavice umožňujú lepší úchop riadidiel a chránia dlane po prípadnom páde.

Malé doplnky na bicykel

K najviac preferovaným doplnkom na bicykel patria košíčky a brašny. Košíčky uprednostnite, keď využívate bicykel na nákupy. Brašna je praktická počas dlhších výletov. Zvončeky na bicykel je možné kúpiť v rôznom prevedení a s rozmanitými zvukmi. Nezabudnite na bezpečný zámok a osvetlenie bicykla, ktoré môžete doplniť reflexnými nálepkami.

 

 

 

Article Categories:
viem viac