okt 8, 2023
290 Views
Komentáre vypnuté na Štvorkolky v zime ako pomocník na farmách, v záhradách a parkoch

Štvorkolky v zime ako pomocník na farmách, v záhradách a parkoch

Written by

Na jeseň má veľa majiteľov štvorkoliek tendenciu svoj stroj zazimovať do garáže. Zabúdajú na to, že štvorkolky sú univerzálne vozidlá, ktoré sa dajú využiť nielen v rôznom teréne, ale tiež za každého počasia. Aj v zime môžu byť štvorkolky cenným nástrojom, pričom nainštalovaním snežných pásov sa ich využitie enormne zvyšuje.

Zimné práce so štvorkolkami na farmách

Farmári majú kopec práce počas celého roka, a to denne.  V zime však môžu sneh a chladné teploty predstavovať výzvu. Štvorkolky sa stanú aj v tomto ročnom období výbornými pomocníkmi pri mnohých činnostiach. Tú sú len niektoré práce, s ktorými štvorkolka na farme pomôže i v snehu:

  • Prevážanie dreva a iného materiálu

V zime je potrebné zabezpečiť palivo na kúrenie alebo opraviť ploty okolo pozemkov a výbehov. Štvorkolky môžu byť využité na prevoz dreva z lesa na farmu.

  • Kŕmenie zvierat

Zvieratá je potrebné kŕmiť za každého počasia. Štvorkolky s návesom umožňujú pohodlné a efektívne prevážanie krmiva a vody pre zvieratá v zasnežených podmienkach.

  • Údržba ciest

Štvorkolky s nainštalovanými snežnými pásmi a radlicou sú skvelým nástrojom na čistenie ciest na farme od snehu, čím sa zabezpečí prístup k rôznym častiam farmy.

Zimné práce so štvorkolkou v parkoch a záhradách

Štvorkolky pomáhajú udržiavať v dokonalom stave záhrady či verejné parky. Samozrejme, že základom v parkoch je čistenie ciest a chodníkov, aby boli bezpečné pre návštevníkov.  Štvorkolky s nainštalovanými snežnými pásmi môžu byť využité na odstraňovanie snehu z ciest a chodníkov v parkoch. Dokážu odtiahnuť popadané vetvy i celé stromy.

Vo väčších záhradách, ale tiež v parkoch ich využije ochrana na kontrolu pozemkov a zabezpečenie monitorovania. So štvorkolkou sa v prípade potreby rýchlo dostanete k miestu, kde vznikne problém, a to dokonca cez úzky priestor medzi stromami.

V hlavnej úlohe snežné pásy na štvorkolky

V každej z uvedených situácií pomáhali štvorkolkám snežné pásy. Pásové systémy sa vyrábajú v rôznej veľkosti, aby odolali váhe ťažších strojov. Dajú sa nainštalovať na štvorkolky can-am i iné modely ATV. Vďaka pásom je možné prejsť po snehu, blate, piesku i štrku oveľa rýchlejšie bez rizika zapadnutia. Pásy vyvíjajú pri jazde menší tlak, čo znamená, že sa nezaboria do terénu. Pásové systémy sa jednoducho montujú a plne nahradia bežné pneumatiky.

Kompletnú štvorkolku i doplnky k nej je možné nakonfigurovať na tomto odkaze  https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html. Vytvorte štvorkolku, ktorá zvládne každú úlohu a bude vašim spoločníkom v teréne v každej situácii.

 

 

Article Categories:
viem viac