júl 31, 2018
958 Views
Komentáre vypnuté na Plánujete stavbu krbu či kachlí? Nechajte si poradiť od odborníkov

Plánujete stavbu krbu či kachlí? Nechajte si poradiť od odborníkov

Written by

Plamene tancujúce za sklom krbových dvierok vnesú do interiéru ojedinelú atmosféru. Ak premýšľate, aké riešenie sa hodí najviac do rodinného domu, zrejme sa budete rozhodovať medzi klasickým krbom a krbovými kachľami.

Pri výbere vhodného zdroja vykurovania je nevyhnutné brať do úvahy, či sa jedná o novostavbu či starší objekt, pretože u prvého variantu je veľmi malá tepelná strata, čomu je potrebné prispôsobiť aj kachle či krb.

Krby nie sú vhodné ako hlavný zdroj vykurovania

V prvom rade by sme mali podotknúť, že otvorené krby sú vhodné skôr do nehnuteľností, kde sú hlavným zdrojom tepla radiátory poháňané elektrinou či plynom. Ak totiž v krbe zakúrite, tak proste kúri. Nevýhodou je, že nemôžete teplotu nijako regulovať.

Krbové kachle sú najobľúbenejšie voľbou

Zato krbové kachle majú to, čo klasické krby postrádajú. Ľahko nastavíte reguláciu tepla, a tak keď je v miestnosti veľké teplo, stačí stiahnuť kachle na minimum a nechať ich len pomaly prepúšťať teplo do priestoru.

Aké krby a kachle existujú?

Súčasný trh je naozaj rozmanitý. V ponuke je nepreberné množstvo modelov. Vybrať si môžete krbové vložky a krby, krbové kachle a sporáky, sálavé krby a pece, peletové kachle a vložky, elektrické krby a biokrby, záhradné krby, grily a podobne. Ak si neviete vôbec rady, odporúčame nechať si poradiť od odborníkov.

Zmapovali sme za vás, aké firmy na slovenskom trhu ponúkajú realizáciu krbov a krbových kachlí. Veľmi dobré ohlasy a recenzie má spoločnosť ZOP plus, ktorá vám predá kachle a krby za prijateľné ceny vrátane príslušenstva. S výsledkom budete nadmieru spokojní. Spoločnosť vám urobí návrh, ako silné kachle potrebujete, aby ste vytopili všetky miestnosti v dome, a tým pádom ste nemuseli používať drahú elektrinu či plyn. Predsa len, drevo je stále považované za najlacnejší zdroj tepla.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu