júl 29, 2018
1830 Views
Komentáre vypnuté na Klimatizácia vie viac, než ste si doposiaľ mysleli

Klimatizácia vie viac, než ste si doposiaľ mysleli

Written by

Väčšina z nás má klimatizáciu spojenú s ochladzovaním interiéru. Ale to rozhodne nie sú všetky benefity, ktoré nám môže klimatizácia ponúknuť. Poďme sa pozrieť na tie najzaujímavejšie.

Klimatizácia nepatrí len do kancelárie a auta

Zatiaľ čo v automobile, v iných dopravných prostriedkoch, v kanceláriách aj v obchodných centrách, považujeme klimatizáciu za samozrejmosť, inak je to v našich domácnostiach. Prečo si však nespríjemniť letné teploty aj u nás doma? Klimatizácie sú dnes finančne dostupné a tropické teploty v našich domácnostiach dokážu zmeniť na ideálne.

Nielen chladenie, ale aj aj kúrenie

Klimatizácia nemusí slúžiť len na chladenie. Viete, že môže poslúžiť aj ako tepelné čerpadlo vzduch-vzduch a byť použitá na vykurovanie pri nízkych vonkajších teplotách? Pre optimálne kúrenie slúži klimatizácia do -15 °C. Funguje aj pri nižších teplotách, len s menšou účinnosťou.

Odvlhčite si byt

Máte v interiéry vlhko? Klimatizácia je ideálnym riešením. Vie totiž udržovať nielen optimálnu teplotu, ale aj vlhkosť. Vlhký priestor vie kvalitne odvlhčiť. Je tak dokonalou prevenciou vzniku pliesní.

Klimatizácia čistí vzduch

Jedným z najväčších mýtov o klimatizácii je, že šíri choroby vzduchom. Opak je pravdou. Klimatizácia čistí vzduch a je pomocou aj pre alergikov, rovnako ako veľmi užitočná do domácností s miminkami a deťmi. Zvoliť ale musíte modernú klimatizáciu, akou je Samsung so špeciálnymi funkciami. Tými sú Virus Doctor Easy Filter. Vďaka nim sa zbavíte v byte nečistôt aj baktérií. Virus Doktor dokonca účinne zlikviduje aj vírus H1N1. Zmienené funkcie sú vhodné aj pre majiteľov psov a mačiek. Klimatizácia dokáže vzduch zbavovať aj hrubých nečistôt zo srsti zvierat.

Kvalitná klimatizácia do bytu

Nie každá klimatizácia do bytu je ale rovnako kvalitná. Vhodné je vždy siahnuť po overených značkách, ktoré ponúkajú sofistikované riešenie aj vyššie zmienené špeciálne funkcie. Taktiež je dobré poradiť sa so špecialistami a dobre naplánovať množstvo klimatizačných jednotiek, typ klimatizácie, jej výkon aj jej umiestnenie či zabudovanie práve vo vašom byte či dome. Pre bezproblémový chod klimatizácií je nutné dodržovať aj pravidelný servis klimatizácií. Špičkové klimatizácie Samsung, ktoré sme už v článku zmienili pre ich výborné funkcie, sú tie, ktoré predčia vaše očakávania.

Article Categories:
Ako na domácnosť