feb 23, 2019
1666 Views
Komentáre vypnuté na Ochranná známka – prečo by ste na jej registráciu nemali zabúdať?

Ochranná známka – prečo by ste na jej registráciu nemali zabúdať?

Written by

Ochranné známky sú všade okolo nás a pre firmy a podnikateľov sú zárukou ochrany ich výrobkov a služieb. Na ochranné známky mnoho podnikateľov a firiem zabúda, pozrite sa tak, prečo si na ne dávať pozor a ako ich čo najjednoduchšie vybaviť!

Podnikanie čoraz viac láka mnoho ľudí aj u nás, na Slovensku. Aj napriek tomu, že mnoho Slovákov nakoniec podniká v zahraničí, kde dokážu svoje produkty a služby predať lepšie ako doma. Podnikanie ako také však nie je pre každého. Vyžaduje veľa práce, tvorivého myslenia a ďalších ľudských vlastností, bez ktorých sa v podnikaní jednoducho neuplatníte. Čo tu treba zdôrazniť, je práve tvorivé myslenie, ktoré je základom každého podnikania. Na to, aby ste si na trhu vybudovali svoje miesto a získali si zákazníkov, musíte robiť niečo nové, niečo, čo nikto iný nerobí úplne rovnako, ako vy. Áno, základ podnikania môže mať viacero firiem a podnikateľov rovnaký, každý z nich však musí mať niečo iné, inovatívne. A práve preto je dôležité tvorivé myslenie. Problém však nastáva po tom, ako už niečo výnimočné vymyslíte. Keď už ste nad tým tak dlho rozmýšľali, nechcete, aby vám vašu myšlienku hneď niekto po príchode na trh ukradol. A práve preto je tu ochranná známka.

Výber ochrannej známky a jej registrácia

Pri registrácii ochrannej známky máte na výber z mnohých možností. V prvom rade si vyberiete, či máte záujem o registráciu obrazovej, slovnej alebo kombinovanej známky. Nasleduje výber triedy tovarov a služieb, pre ktoré má byť ochranná známka registrovaná a v neposlednom rade aj štáty, v ktorých bude vaša ochranná známka platiť. Vybrať si môžete jednotlivé štáty, medzinárodná ochranná známka je vhodná pre firmy, ktoré svoje produkty a služby predávajú do viacerých krajín sveta. Ak pôsobíte len na Slovensku, ochranná známka pre Slovensko by vám mala stačiť. Po zadaní základných parametrov je známka zaslaná na vypracovanie rešeršu, pri ktorom sa overí, či neexistujú podobné alebo rovnaké známky, ako je tá vaša. Následne je ochranná známka zaslaná na registráciu. Celá registrácia ochrannej známky je pomerne náročný proces, oplatí sa ho tak nechať na firmu, ktorá vám so všetkým pomôže. Napríklad, eTuls. Tak nečakajte a ochráňte vaše podnikanie aj vy ešte dnes!

Article Categories:
Nezaradené