nov 17, 2023
230 Views
Komentáre vypnuté na Nemocnica Bory – Nemocnica, v ktorej sa necítite ako pacient, ale ako klient

Nemocnica Bory – Nemocnica, v ktorej sa necítite ako pacient, ale ako klient

Written by

Pred otvorením Nemocnice Bory boli všetci v nervóznom očakávaní. Pacienti i lekári dúfali v to, že nemocnica bude moderná a bude poskytovať starostlivosť na vysokej úrovni. Tieto očakávania boli do bodky splnené a dokonca prevýšili všetky predstavy. V súčasnosti je Nemocnica Bory považovaná za najmodernejšiu v strednej Európe. Prinášame vám základné informácie o nemocnici a jej fungovaní.

Nemocnica Bory pre každého zadarmo

Slováci si zvykli, že za nadštandard si musia priplatiť. V prípade Nemocnice Bory je nadštandard štandardom a za ošetrenie či hospitalizáciu neplatíte. Nemocnica Bory má podpísanú zmluvu so všetkými slovenskými zdravotnými poisťovňami. O tom, že ide v našich končinách o výnimočnú nemocnicu svedčí fakt, ktorý mení pacienta na klienta. Na klienta, ktorý odchádza z nemocnice zdravý a nadmieru spokojný.

Nemocnica Bory zastrešuje takmer všetky medicínske obory

Nemocnica Bory je koncovým zdravotníckym zariadením siete ProCare. Zariadenie sa vyznačuje tým, že poskytuje starostlivosť vo vyše 50 špecializáciách. Niektoré pracoviská nie sú koncové len pre sieť ProCare, ale tiež pre celé Slovensko, napríklad neurochirurgia alebo intenzívna medicína. Všetky oddelenia sú zariadené najmodernejšími prístrojmi a vybavené tak, aby mali hospitalizovaní pacienti pohodlie ako doma. O pacientov sa stará tím lekárov, zdravotných sestier a asistentov, ktorí boli starostlivo vybraní na základe ich vzdelania a praxe.

Malé nahliadnutie do Nemocnice Bory

Pre bližšiu predstavu o fungovaní a vybavení Nemocnice Bory vám prinášame malý pohľad do jej oddelení:

  • urgentný príjem s unikátnym triážnym systém, ktorý vedie k vyššej úspešnosti a rýchlosti ošetrenia
  • pôrodnica so separátnymi pôrodnými sálami a jednolôžkovými izbami, kde je matka po celý čas so svojim bábätkom
  • moderné ambulancie poskytujúce starostlivosť pre hospitalizovaných pacientov i pre pacientov, ktorých do ambulancie odporučí obvodný či špecializovaný lekár
  • 14 operačných sál s vybavením, ktoré je v strednej Európe unikátom a 1 robotická operačná sála
  • robotická prípravovňa liekov a ich robotizovaná distribúcia
  • rýchlosť vyšetrení vďaka 28 ultrazvukom, 2 lineárnym urýchľovačom, 45 CT prístrojom a 2 magnetickým rezonanciám
  • 400 lôžok pre hospitalizovaných pacientov v jednolôžkovom nadštandardnom prevedení

Nemocnica Bory sa vďaka všetkým uvedeným faktom stala prvou voľbou pre pacientov z celého Slovenska. Unikátny koncept nemocnice a jej vybavenie nastavujú nové ciele pre všetky nemocnice v strednej Európe.

 

Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

 

Article Categories:
viem viac