aug 27, 2016
1818 Views
Komentáre vypnuté na Letný šatník manažérky: Ako byť trendy, no zároveň dodržať dress code?

Letný šatník manažérky: Ako byť trendy, no zároveň dodržať dress code?

Written by

Dámy, ktoré zastávajú významné posty, si nemôžu obliecť len tak hocičo. Ani počas leta sa preto neuvoľnia tak, ako by chceli. Minimálne v práci nie. Aké pravidlá musia dodržať bez ohľadu na ortuť teplomera?

Elegantné blúzky bez odhalených ramien

Biznismenky sú si dobre vedomé, že časť ich úspechu tkvie v ich vzhľade. Preto nemôžu poľaviť ani v lete. Neprípustné sú letné šaty  na ramienka, rovnako tak môžu zabudnúť na to, že by si do kancelárie obliekli priesvitné dámske blúzky. Za každú cenu musia ostať elegantné, nech by sa dialo čokoľvek.

Bez pančušiek ani na krok

Čo rozhodne v lete noste, je kvalitný kostým z prvotriednych, priedušných materiálov  a v strihu, ktorý Vám sadne. Ak však máte pocit, že na tmavé dámske nohavice je v júli predsa len horúco, zameňte ich za slušivú sukňu pod kolená v neutrálom tóne. A nezabudnite na lodičky, ideálne na 5 až 6-centimetrovom podpätku.

A čo, ak zatúžite všetkým ukázať Vaše krásne opálené nohy? Pozor na to! Biznis dress code totiž jasne velí, že ani v lete sa pančúch nestrasiete. Ak sa však nechcete v horúcich letných dňoch celkom „uvariť“, siahnite po tenkých pančuškách z tých najjemnejších materiálov.

Svieži outfit na záhradnú párty

Kde sa máte možnosť aspoň trochu odviazať aj v rámci Vášho pracovného outfitu, je pobyt mimo kancelárie. Možno ste pozvaní na letnú garden párty k Vášmu šéfovi, možno nejakú organizujeme priamo Vy. Tak či onak, tu si konečne môžete obliecť niečo iné ako upäté kostýmy. Pravdaže, istý kódex platí aj tu, stále totiž vystupujete vrámci svojej pozície, a tak rozhodne nepoľavte až príliš. Zabudnite na domáce legíny, hoci sa párty koná u Vás doma, musíte pôsobiť reprezentatívne. Uvoľnene, ale stále ako biznismenka s vkusom, ktorá vie, čo sa patrí. Môžete si dať trendy letné maxi šaty, štýlový blejzer či sandáliky. A nezabudnite na značkovú kabelku, bez tej ani na krok.

 

 

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu