mar 9, 2023
174 Views
Komentáre vypnuté na Jeden nôž v kuchyni nestačí. Správne zvolený mäsiarsky nôž uľahčí prácu pri príprave akéhokoľvek mäsa.

Jeden nôž v kuchyni nestačí. Správne zvolený mäsiarsky nôž uľahčí prácu pri príprave akéhokoľvek mäsa.

Written by

Jeden nôž nestačí! Určite viete, že pri príprave jedla sú potrebné rôzne typy nožov. Kúpa jedného noža však nestačí! 

Asi by bolo nepohodlné šúpať zemiaky veľkým nožom alebo rezať cherry paradajky nožom s veľkou čepeľou. 

Pri výbere mäsiarskeho noža do kuchyne vždy myslite na to, že sa oplatí kúpiť kvalitný nôž. Príprava mäsa bude rýchlejšia, bezpečnejšia a pohodlnejšia. Profesionáli tiež vedia, že aj spôsob krájania mäsa ovplyvňuje výslednú chuť pokrmu.

Kvalitné kuchynské nôže zjednodušia prípravu, ale zlepšia aj estetický výsledok. Dokonalé kocky mäsa a zemiakov v guláši sú skvelé, rovnako ako jemne nakrájaná ryba. Ak radi varíte, potom vás bude zaujímať, ako vybrať správny mäsiarsky nôž do kuchyne. Profesionálnej, aj tej vašej domácej, kde pripravujete jedlo pre vás, vašu rodinu a priateľov. 

Vykosťovací nôž

Vykosťovací nôž sa používa sa na oddelenie mäsa od kosti. Univerzálny tvar, len sna čepeli v blízkosti rukoväte je priehlbina, ktorá pomáha lepšie uchopenie noža. Čepeľ noža na vykosťovanie je široká a rezná plocha je hladká a bez zubov. Materiál musí byť odolný. Určite si vyberte oceľové. 

Univerzálny nôž

Tento typ noža využijete nielen pri krájaní mäsa. Môžete ho použiť pri krájaní a vykosťovaní. Ideálne dĺžka je približne 15 cm. mäsiarsky nôž

Nože na rezanie rýb

Ryby s musia vždy očistiť od šupín, odstráni sa hlava a chvost. Je potrebné ju rozdeliť a oddeliť mäso od kostí. Pružná a dlhá čepeľ noža pomôže oddeliť filetovú časť ryby od kože niekoľkými pohybmi.

Nôž na sekanie

Určený na sekanie masa. Zakrivený tvar s čepeľou, ktorá sa smerom ku špičke rozširuje, umožňuje krájať húževnaté a šľachovité kusy mäsa.

Aká je najlepšia oceľ pre mäsiarsky nôž? 

Nože z uhlíkovej ocele, ktoré preferujú japonskí výrobcovia, majú lepší rez a dlhšie držia ostrie. Ušľachtilá oceľ poskytuje ochranu pred pachom a pachom železa. S nehrdzavejúcou oceľou nie sú žiadne problémy, ak ju včas umyjete a neutriete dosucha. 

Pozrite si aktuálnu ponuku na  sady kuchynských nožov do vášej domácnosti. U nás si vyberie každý!

Article Categories:
viem viac