jún 5, 2015
2441 Views
Komentáre vypnuté na Doprajte si plnohodnotný spánok

Doprajte si plnohodnotný spánok

Written by

Niet nad dobrý a kvalitný spánok. S týmto určite každý z vás bude súhlasiť, no niekedy nemusí byť až také jednoduché, vybrať si správny matrac, ktorý zabezpečí pohodlný spánok počas celej noci. Behom spánku naše telo odpočíva, zbiera silu na ďalší deň a naše orgány majú behom spánku čas na relaxáciu, pričom naše kĺby a svaly sa zase uvoľňujú. V dnešnej dobe však nemáme ani čas riešiť spánok, keďže to väčšinou pokladáme za niečo, čo počká. Treba mu však venovať oveľa väčšiu pozornosť a hlavne si dať záležať pri výbere kvalitného matracu.

Kedy si kúpiť nový matrac?

modern-20-300x194Niektorí ľudia trpia poruchami spánku a tie sú spôsobené najmä tým, že nie sú schopní sa o svoj spánok kvalitne postarať. To sa následne môže prejavovať pri ich výkone v práci, kedy sa cítia byť unavení a bez energie.  Pokiaľ ste váš matrac nevymieňali už niekoľko rokov, teraz je ten správny čas. Mal by sa totiž vymieňať každých 7 až 10 rokov, keďže aj matrace majú určitú životnosť. Investujte však do kvalitných matracov, ktoré vám pri správnej starostlivosti vydržia aj oveľa dlhšie. Čím ste starší, tým sú vaše kĺby opotrebenejšie, a to je dôvod na voľbu mäkšieho matracu.

 

Úlohou matracu je prispôsobiť sa telu, ale ho aj podoprieť. Okrem toho musí regulovať teplo a vlhkosť, čím zaistí príjemnú klímu. Telo potrebuje počas spánku akúsi podložku, ktorá ho aktívne podoprie, pričom sa naše svalstvo dokonale uvoľní. Uznajte sami, že občas trpíte bolesťou hlavy, chrbta, či krku. Môže to byť však prejav zle vybratého matracu, ktorý si neplní svoju funkciu. Pokiaľ  teda k svojmu zdraviu a celkovému spôsobu života pristupujete zodpovedne, verte, že investícia do kvalitného matracu bude pre vás tou správnou voľbou.

 

dimitriy / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu