jún 27, 2021
653 Views
Komentáre vypnuté na Čím by sa mali vyznačovať detské matrace?

Čím by sa mali vyznačovať detské matrace?

Written by

Dnes sme sa vám rozhodli odhaliť, z akých kritérií možno vychádzať pri voľbe ideálneho matraca pre vašu ratolesť. Čo by mal takýto matrac spĺňať, aké modely máte pri ňom k dispozícii a kde si ich možno zakúpiť?

Rozhodujúce vlastnosti matracov vhodných pre deti

Výber prvého matraca pre vášho maloletého potomka by ste rozhodne nemali podceniť, v opačnom prípade totiž hrozí permanentné poškodenie chrbtice. Detská chrbtica sa v priebehu prvých rokov života neustále vyvíja a nevhodný matrac by mohol mať na jej vývoj veľmi negatívny vplyv. Dieťa by teda nemalo spávať na matraci určenom pre dospelú osobu a vašou prioritou by tak v tomto smere mali byť kvalitné matrace pre deti zohľadňujúce potreby a požiadavky používateľov najmladších vekových skupín.

Z tohto dôvodu sú správne detské matrace vyrábané výhradne bez zónovania a kladie sa tiež dôraz na ich vzdušnosť. Plusovým bodom sú praktické odzipsovateľné poťahy matracov v tejto kategórii, ktoré možno jednoducho oprať v práčke. Týmto spôsobom sa zabezpečuje čistota aj sviežosť matraca a predlžuje sa tiež jeho životnosť.

E-shop zameraný na predaj matracov a jeho detské matrace

Predajom kvalitných detských matracov, ako aj ďalších produktov určených hlavne do spálne sa zaoberá špecializovaný predajca a certifikovaný e-shop Matracentrum. Výhradným dodávateľom jeho sortimentu je uznávaný slovenský výrobca Materasso vyrábajúci tiež kreslá, rošty do postelí, čalúnené postele, vankúše, paplóny a rôzne doplnky. Keďže väčšina tovaru je dostupná skladom, zakúpené matrace sa k vám domov dostanú veľmi rýchlo, vo väčšine prípadov už v priebehu dvoch dní po vykonaní objednávky. Nehovoriac o tom, že za poštovné neplatíte, pokiaľ váš nákup presiahne hranicu 150 eur.

Konkrétne modely matracov pre najmenších sa od seba odlišujú predovšetkým v otázke materiálu, z ktorého boli vyrobené. V kategórii detských matracov tak natrafíte na základný matrac Driemko eco z PUR peny, respektíve molitanu, ako aj matrac Natura aloe vytvorený kombináciou levanduľovej peny a peny aloe vera. Matrac Baby Natur sa naproti tomu vyrába z prírodnej peny Biogreen, zatiaľčo pre výrobu matraca Baby swiss sa používa monoblok luxusnej peny Avent02 pochádzajúcej zo Švajčiarska.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na domácnosť