aug 14, 2019
1735 Views
Komentáre vypnuté na Biotín – prečo ho naše vlasy potrebujú?

Biotín – prečo ho naše vlasy potrebujú?

Written by

Poznáte porekadlo: Šaty robia človeka? Tak ja si myslím, že sú to skôr vlasy. Móda je dnes natoľko nevyspytateľná, že o našom vkuse a kráse rozhodne napovedia viac naše vlasy. A prezradia na nás taktiež to, ako sme na tom so zdravím. Čo hovoria tie vaše? Ak to nie sú práve lichôtky, skúste ich umlčať biotínom. Tento vitamín dokáže prispieť nielen ku kráse našich vlasov, ale aj pokožky.

Biotín nájdete pod mnohými názvami. Vitamín H, vitamín B7, faktor R – to všetko sú označenia pre jeden a ten istý vitamín. Prečo ich je toľko? Pretože ho skúmalo mnoho vedcov ako novú látku a až pozdejšie sa zistilo, že je to vždy jedna a tá istá.

Prečo biotín milujú naše vlasy?

Pomáha im lepšie rásť. Vďaka tomu môžeme mať vlasy dlhšie, pretože dokážu viac narásť, než sa dostanú do fáze, kedy vypadnú. A každý vlas nakoniec vypadne. Biotín má schopnosť dodávať vlasom keratín, a práve z tohoto proteínu sa naše vlasy skladajú.

Biotín v potravinách a kozmetike

Existuje pomerne veľké množstvo potravín, ktorých pravidelnou konzumáciou naše telo biotín získa. Zo zeleniny je to predovšetkým mrkva, mangold a karfiol. Bohatým zdrojom sú mandle. Zo živočíšnych produktov sa je vhodné zamerať na studenovodné ryby. To je napríklad tuniak, sardinky, lososy, pstruhy a slede.

Zdrojom biotínu pre naše vlasy môže byť aj kozmetika. Obsahujú ho šampóny a ďalšia špeciálna vlasová kozmetika. Veľmi často v podobe výživných olejov pre vlasy.

Keď chcete mať istotu, siahnite po biotíne v doplnku stravy

Zdrojom biotínu je doplnok stravy BIOSIL Plus. Obsahuje biotín a ďalšie ingrediencie pre zdravý rast a stav vlasov, nehtov, pokožky a sliznice. Biotín prispieva k udržaniu normálneho stavu vlasov, slizníc a pokožky. Ďalší dôležitým prvkom je zinok. Aj ten sa podieľa na udržaní normálneho stavu vlasov. Súčasne aj pokožky a nechtov. Súčasťou prípravku je tiež kyselina pantothenová.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na zdravie a krásu