sep 21, 2022
676 Views
Komentáre vypnuté na Akú odolnosť ponúkajú moderné sklenené zábradlia?

Akú odolnosť ponúkajú moderné sklenené zábradlia?

Written by

Dokončenie vlastného domu je tvrdý oriešok. Veľa osôb ho chce zrekonštruovať na úrovni. Jedným z obľúbených a elegantných spôsobov sú sklenené zábradlia. Oplatí sa si ich vybrať? Sú bezpečné? To všetko sa dozviete v tomto článku. Prečítajte si ho.  

Použitie sklenených zábradlí

Sklo na zábradlí môže mať množstvo využití. Vďaka tomu že prepúšťa svetlo, opticky zväčšuje miestnosti a spôsobuje, že je svetlejšie. Dodatočnou výhodou sklenených zábradlí je to že sú veľmi odolné a ľahko sa čistia. Také zábradlie pomôže pri udržaní bezpečnosti na poschodí, alebo na balkóne či terase. Môže byť na zábradlie použité každé sklo?

Aké sklo na vonkajšie zábradlie?

Ak uvažujete o výrobe vonkajších sklenených zábradlí , musíte pamätať na to, že by mali byť špeciálne pripravené. Existuje veľa faktorov, ktoré môžu pokaziť bežné sklo. Pred kúpou sa oplatí skontrolovať, či sú naše zábradlia vyrobené zo skla VSG ESG, teda kvalitného tvrdeného skla. Takéto zábradlie je oveľa odolnejšie a je to spôsobené výrobným procesom takéhoto skla. Navyše sklo na zabrádlie, ktoré je laminované, sa veľmi dobre hodí k iným materiálom. Môžete ich skombinovať napríklad s drevom, hliníkom alebo kameňom. Efekt Vás určite príjemne prekvapí. 

Sklenené zábradlie a bezpečnosť 

Sklenené zábradlie nám musí poskytovať vysokú bezpečnosť proti pádu. Najmä keď ideme hore alebo dole po schodoch. Zábradlie môže často zachrániť život. Vďaka nim tiež nespadneme na spodné poschodie. Vrstvené sklo sa výborne hodí ako sklenené zábradlie na schodisko. Vďaka tomu, že je odolné voči tlaku a nárazu, chráni naše zdravie a život. Takéto sklo je dokonca šesťkrát pevnejšie ako bežné sklo. Môže tiež plniť funkciu ochrany proti vlámaniu. 

Čistenie 

Ak máte obavy, že sklenené zábradlie na balkóne, terase či schodisku budete musieť umývať každý deň, nemusíte sa toho obávať. Výrobcovia týchto zábradlí mysleli aj na to. Na výber je aj samočistiace sklo, ktoré je určené na zníženie náchylnosti na nečistoty. Myslíme si, že to bude najlepšie riešenie pre sklenené zábradlia na terasu alebo balkón.

Pred výberom skleneného zábradlia je dobré poradiť sa s odborníkmi v tejto oblasti. Poradí, aká konštrukcia bude na danom mieste najlepšie plniť svoju funkciu. Vzhľadom na neobvyklý materiál použitý na vytvorenie takéhoto zábradlia sa oplatí poznať najdôležitejšie zásady jeho použitia, aby bolo úplne bezpečné. Našťastie existuje veľa spoločností na výrobu a spracovanie skla, ktoré vám s výberom ochotne poradia. Jednou z takýchto spoločností je Centrum Skla Krysztal.

Article Categories:
Nezaradené