feb 22, 2022
384 Views
Komentáre vypnuté na Ako zariadiť detskú izbu?

Ako zariadiť detskú izbu?

Written by

Pred narodením dieťatka si mnohí rodičia plánujú, čo všetko treba kúpiť malej ratolesti a ako jej vybaviť izbičku. Detská postieľka, hračky, doplnky, to všetko sa spája s navrhovaním izby pre malého anjelika. Čo všetko do nej treba?

Detská izba je miestom, v ktorom bude každé dieťa tráviť veľa času stráveného zábavou, relaxom aj vzdelaním. Je veľmi dôležité vyskladať ju tak, aby poskytla dieťaťu najlepší možný komfort, ktorý bude potrebovať.

Izba pre dieťa má byť rozdelená do 3 zón – vzdelávacia, relaxačná a zábavná. Vzdelávaciu zónu vyskladajte z doplnkov a nábytku, ktorý poskytne pohodlie pri každodennej príprave do školy. Mala by obsahovať písací stôl s kvalitným sedením, lampu, regál na knihy, policu na vystavenie doplnkov. Do vzdelávacej zóny nevkladajte rušivé prostriedky, naopak zvoľte doplnky a farby, ktoré budú dieťa upokojovať.

Detské komody využijú malí aj veľkí

V relaxačnej zóne je najdôležitejším prvkom detská posteľ. Keďže na nej bude dieťa tráviť veľa času je dôležité vybrať takú, ktorá poskytne bezpečnosť a pohodlie pri spánku a zabezpečí tak správny vývoj každej ratolesti. Okrem postele treba venovať pozornosť aj ďalšiemu nábytku do detskej izby. Obľúbené detské komody poskytnú ďalší úložný priestor, do ktorého budete môcť poukladať oblečenie vášho dieťaťa.

Pre novorodencov sú výborné prebaľovacie komody, na ktorých sa môže každá maminka starať o hygienu bábätka. Komody do detskej izby využijú nielen rodičia ale aj školáci a tínedžeri.

Čo sa týka zábavnej zóny, tá sa kreativite nevyhýba. Okrem hračiek, ktoré budú tou najlepšou zábavou pre dieťa, je tiež dôležité vybrať, kde a ako budú uložené. Obľúbené sú drevené boxy a regály na hračky, ľahko prístupné pre dieťa. Drevené regály a truhlice sú vyrobené z kvalitného dreva, ktoré je bezpečné pre najmenšie deti. Vďaka príjemnej veľkosti si z nich budú môcť vybrať a naspať vložiť hračky všetky deti. Nebojte sa urobiť túto zónu farebnou a hravou, zaplňte ju motorickými a vzdelávacími hračkami, pozvite deti do rozprávky.

Detská izba je pre dieťa najobľúbenejším miestom v domácnosti. Zariaďte ju tak, aby sa v nej cítil váš anjelik bezpečne a pohodlne.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na domácnosť