okt 6, 2015
2551 Views
Komentáre vypnuté na Ako schudnúť rýchlo, no zároveň efektívne?

Ako schudnúť rýchlo, no zároveň efektívne?

Written by

Získať postavu svojich snov predstavuje dlhodobý proces, veľa trpezlivosti a najmä poriadnu dávku motivácie. No schudnúť rýchlo a efektívne nie je vôbec jednoduché. Bohužiaľ sa mnoho žien dopúšťa niektorých chýb, ktoré sú prekážkou v ich ceste za dokonalým telom. Viete, na čo by ste počas chudnutia nemali zabudnúť ?

Raňajky sú dôležité!

Naučte sa každé ráno raňajkovať! Je jasné, že na to jednoducho niekedy neostane čas. Buď sa náhlime do práce, deťom pripravujeme desiatu, prípadne si nemáme čo obliecť… Na raňajky preto ani nepomyslíme a najbližšie sa nejeme až niekedy okolo obeda. Chyba! Vaše prvé jedlo by malo byť v doobedných hodinách a okrem toho by malo byť bohaté na vlákniny a kvalitné sacharidy. Viete, že pokiaľ si niečo sladké doprajete v ranných hodinách, vôbec to nevadí? Vaše telo počas dňa spáli dostatok kalórií, takže vaša ranná čokoláda či obľúbený keksík nepredstavujú príliš veľký problém.

Čo si dať na obed?

Čo sa týka obedu, ten by ste si mali pripraviť doma, a to najlepšie večer pred spaním. Veď predsa vy viete najlepšie, ktoré potraviny by ste jesť mali, a ktoré naopak nemali. Strava by mala byť samozrejme bohatá na bielkoviny, vitamíny a minerály, ktoré naše telo potrebuje aj vtedy, keď nechudnete. Keďže vy schudnúť chcete, doprajte si na obed čerstvú rybu, zemiaky, zeleninu, hydinu … Na dostatočnom príjme bielkovín a vyvážených porciách je založená keto diéta, ktorú sa vzhľadom k jej obľube a účinnosti oplatí vyskúšať. Jednotlivé druhy potravín by ste však mali striedať –  jeden deň si dajte celozrnné cestoviny so zeleninou, druhý deň ryžu a hovädzie mäso, tretí deň kuracie mäso a zemiaky … Možností existuje veľmi veľa, no najlepšie vám ohľadom jedálnička poradí váš tréner.

Nezabudnite na pravidelné cvičenie

Bez fyzickej aktivity to bohužiaľ nejde. Neverte teda médiám a predajcom potravinových výrobkov, ktorí tvrdia, že vďaka cereálnej tyčinke schudnete za týždeň 3 kilá. Základom redukcie hmotnosti je predovšetkým väčší podiel vydanej energie než tej prijatej, takže je len na vás, aký typ fyzickej aktivity si vyberiete. Keď do toho zapojíte správnu a pravidelnú stravu, verte, že výsledky sa dostavia už čoskoro.

 

 

FOTO:  © vgstudio/ Dollar Photo Club

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu