sep 28, 2023
302 Views
Komentáre vypnuté na Ako pripraviť auto na STK? Toto sú naše užitočné tipy!

Ako pripraviť auto na STK? Toto sú naše užitočné tipy!

Written by

Ak vlastníte motorové vozidlo, pravdepodobne sami dobre viete, aké dôležité je absolvovať pravidelne technickú kontrolu – STK. Bez nej by ste totiž na cestách jazdiť nemohli. Ako čo najlepšie pripraviť auto na takúto kontrolu, aby ste sa vyhli akýmkoľvek komplikáciám.

Pravdepodobne nechcete zažiť na pravidelnej technickej kontrole vášho motorového vozidla nejaké komplikácie. To je určite pochopiteľné. Preto sme tu my! Poradíme vám, ako by mala vyzerať správna príprava auta na STK. Ušetrí vám to v konečnom dôsledku množstvo času a peňazí. Okrem iného, zníži sa tým aj riziko toho, že vaše motorové vozidlo by na technickej kontrole nedopadlo dobre.

Skontrolujte funkčnosť vozidla

Ešte predtým, ako sa vyberiete na STK, poriadne si prezrite svoje auto. Zamerajte sa na funkčnosť svetiel, stieračov, výfukového či brzdového systému. Ak by niečo z toho nefungovalo správne, máte to možnosť dať opraviť do servisu ešte predtým, ako pôjdete na technickú kontrolu. To je určite veľmi správne riešenie, pretože sa tak vyhnete mnohým komplikáciám.

Zamerajte sa na brzdy

V rámci motorového vozidla zvyknú nesprávne fungovať práve brzdy. Ide o jednu najdôležitejšiu a zároveň kľúčovú časť auta, preto by ste stav bŕzd určite nemali za žiadnych okolností podceniť. Dôkladne pred STK skontrolujte stav brzdových kotúčov, platničiek a v neposlednom rade aj kvapaliny. Ak počas šoférovania počujete nejaké divné zvuky pochádzajúce z podvozku, určite sa skúste zamerať na tento problém a čím skôr ho vyriešiť.

Taktiež sa neváhajte zamerať aj na dôkladnú kontrolu pneumatík. Mala by byť totiž zachovaná aj správna geometria kolies, pokiaľ chcete, aby vaše auto fungovalo a jazdilo tak, ako má. Pneumatiky tak tiež patria medzi kľúčové prvky a určite by ste ich nemali podceniť.

Article Categories:
Ako na to