sep 12, 2023
293 Views
Komentáre vypnuté na 7 výhod first minute prenájmu jachty

7 výhod first minute prenájmu jachty

Written by

Každý pozná first minute dovolenky, ale viete, čo znamenajú first minute pri prenájme jachty? Je výhodné prenajať jachtu v predstihu? Ak plánujete svoju prvú dovolenku na lodi, mali by ste nad touto možnosťou premýšľať nielen z časových dôvodov. Aké výhody prináša prenájom jachty v predstihu?

1. Zľavy z prenájmu

Väčšina agentúr ponúka jachty a iné plavidlá na prenájom až s ročným predstihom. Možno vaša dovolenka práve skončila, ale pokojne si prenajmite už teraz jachtu na budúce leto. Nemusíte sa obávať toho, že by ste o peniaze prišli, ak sa stanú nečakané udalosti. Ako zálohu zaplatíte len časť peňazí a môžete sa poistiť aj pre prípad storna.

2. Veľký výber plavidiel

Dobré lode na predaj zmiznú z ponuky ako prvé. Podobné je to s prenájmom. Keď idete na dovolenku na jachte početnejšia skupina ľudí alebo máte špecifické požiadavky na loď, určite si plavidlo prenajmite first minute.

3. Bonusy navyše

Okrem zliav ponúkajú agentúru v predstihu k plavidlám rôzne bonusy. Ide o doplnkovú výbavu lode alebo o športové potreby. Zľavy je možné získať aj na extra služby, napríklad nákup potravín alebo na dopravu do prístavu.

4. Variabilné termíny

Ak necháte prenájom jachty na poslednú chvíľu, môže sa stať, že nenájdete vyhovujúci termín. First minute prenájmy majú termíny voľné aj na samom vrchole dovolenkové obdobia. Samozrejme, že najlacnejšie termíny sú pred a po sezóne. Uvažujte aj nad týmto variantom a mimo sezóny ušetríte i na kotvení v prístavoch.

5. Dlhodobý prenájom

Niektorí ľudia sa neuspokoja s týždennou dovolenkou. V prípade, že túžite prenajať loď napríklad na mesiac, zoženiete plavidlo jedine v predstihu. Avšak na dlhodobé plavby je lepšie preskúmať jachty na predaj a jednu si kúpiť.

6. Skvelá posádka

Na plavbu na lodi potrebujete zohnať nielen plavidlo, ale tiež posádku. So službami prenájmu lode môžete agentúru požiadať o prenájom kapitána tzv. skippera. Vďaka časovej rezerve máte možnosť kapitána nájsť medzi priateľmi. Takýto človek musí mať preukaz na kormidlovanie lode na mori, preukaz vodca malého plavidla nestačí.

7. Časová rezerva

Vďaka časovej rezerve môžete celú dovolenku plánovať do najmenších detailov. Na nič nezabudnete a nebudete v strese. Navyše sa dostanete k lacnejším letenkám na miesto vyplávania lode.

 

Article Categories:
Ako na to