jan 18, 2018
14038 Views
Komentáre vypnuté na 6 tipov na upchaté umývadlo

6 tipov na upchaté umývadlo

Written by

Častým problémom, ktorý riešime v domácnosti, je upchaté umývadlo, vaňa či drez. Ak teda spozorujete, že voda vám začne horšie odtekať, je potrebné na do ihneď zareagovať. V opačnom prípade, ak to budete ignorovať a podceňovať, môže sa stať, že sa odtok upchá úplne.  Potom budú náklady na jeho vyčistenie oveľa väčšie a môže prísť aj k vyliatiu vody, ak vám napríklad pretečie cez umývadlo.

  1. Prevencia

Tipom číslo jedna je prevencia. Je totiž oveľa jednoduchšie dať z času na čas skontrolovať svoje odtoky odborníkom a vyhnúť sa tak zbytočným starostiam s ucpatým umývadlom.

  1. Použitie zvonu

Toto praktické náradie má doma veľké množstvo rodín. Taktiež ho nájdete aj vo viacerých obchodoch.  Gumový zvon funguje veľmi jednoducho. Iba ho priložíte na otvor odpadu a zapumpujete. Pumpujte viackrát za sebou, až kým voda nebude dobre odtekať.

  1. Ocot so soľou

Ďalším tipom na upchatý odtok je „domáci recept“.  Budete potrebovať iba bežné suroviny, ktoré používate každodenne v domácnosti: jedlá sóda, ocot a vriaca voda. Ako prvé nasypeme do odtoku jednu šálku jedlej sódy a zalejeme ju vriacou vodou. Takto to necháme pár minút pôsobiť. Následne použijeme druhú šálku jedlej sódy spolu s octom. Potom treba odtok zakryť zátkou, aby zmes mohla reagovať najmä vo vnútri odtoku a nie na povrchu.

  1. Použitie chémie

Veľmi využívaným spôsobom na čistenie odpadov sú aj chemické prípravky.  Tieto prípravky zoženiete v každej lepšej drogérií.  Tieto prípravky obsahujú účinné látky, ktoré dokážu rozpúšťať  zanesené nečistoty.  Chemické prípravky sú síce veľmi účinné, ale manipulácia s nimi môže byť nebezpečná  a spôsobiť podráždenie očí, dýchacie ťažkosti či alergie. Taktiež boli už aj prípady, kedy tieto prípravky poškodili aj samotné potrubie.

  1. Použitie krtka

Tento postup je trošku odbornejší a bude vyžadovať aj vyspelejší nástroj – elektromechanické stroje. Je teda na vás či si to vyriešite individuálne alebo sa obrátite na odborníkov. Krtkovanie nie je totiž vôbec také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Skúsený profesionáli predsa len najlepšie vedia, kde majú začať, ako majú postupovať a čo musia spraviť, aby sa váš problém odstránil.

  1. Vysokotlakové čistenie

V niektorých prípadoch môže k samotnému prečisteniu pomôcť aj použitie vysokotlakového čistenia kanalizácie. Tu vplyvom tlaku dôjde k rozdrveniu odpadu a samotnému prečisteniu.

 

Article Categories:
Ako na domácnosť