dec 25, 2016
2570 Views
Komentáre vypnuté na 6 krokov k mladistvému vzhľadu vašej pokožky aj bez zákrokov

6 krokov k mladistvému vzhľadu vašej pokožky aj bez zákrokov

Written by

Ktorá žena by nechcela vyzerať mlado večne? Recept na večnú mladosť pre vás síce nemáme, no prinášame vám 7 krokov, vďaka ktorým budete vyzerať sviežo bez ohľadu na to, či máte 20, alebo 50.

 1. Cvičenie v každom veku

Za to, čo pre seba spravíte dnes, si o niekoľko rokov poďakujete. Cvičenie posilňuje vaše kosti, svaly, reguluje krvný obeh a hlavne – znižuje stres. Doprajte si preto týždenne aspoň 5 hodín fyzickej aktivity a zmeny na seba nenechajú dlho čakať. Je len na vás, či si zvolíte kardio cvičenie, posilňovanie, alebo ich kombináciu.

 1. Uprednostňujte „dobré“ tuky

Rozdiel medzi zlými tukmi a tými dobrými je ten, že tie dobré hladinu vášho cholesterolu nezvýšia – práve naopak. Vyváženou stravou s ich obsahom tiež dodáte svojmu organizmu potrebnú rovnováhu a odmenou vám bude okrem iného aj zdravá a rozžiarená pleť. Zdravé tuky nájdete napríklad v týchto potravinách:

 • losos
 • orechy
 • avokádo
 • mandle
 • horká čokoláda
 1. Používajte exfoliačný krém na dennej báze

Exfoliačný krém totiž vysiela vašej pokožke signál, aby začala produkovať viac kolagénu, ktorého prirodzená produkcia sa u žien po tridsiatke výrazne znižuje. Siahnite preto po kvalitnom exfoliačnom kréme alebo mydle, ktoré použijete 1-2x denne. Tento pomocník vám pomôže odstrániť odumreté kožné bunky, čím núti pokožku neustále produkovať nové. V konečnom dôsledku to znamená, že vaša unavená pleť sa obmení a nahradí ju vaša nová, rozžiarená pokožka.

 1. Doprajte si dostatok spánku

Možno ste sa už viackrát stretli s mylnou predstavou, že kvalitný nočný odpočinok potrebujú len deti a dospievajúci. Nie je to však pravda, kvalitný a ničím nerušený spánok nepotrebujú len „rastúce telá“, ale každý jeden človek, bez ohľadu na vek. Ak ste totiž nespali dobre, nemáte na nadchádzajúci deň dostatok energie, čo sa prejaví aj na vašej pokožke. Nemôžete očakávať, že bude jemná, lesklá a mlado vyzerajúca, pokiaľ ste si nedopriali minimálne 6-7 hodín spánku.

 

 1. Opaľovací krém by pre vás mal byť samozrejmosťou

Nakoľko tvár je tou časťou tela, ktorú nikdy nepokrýva žiaden kus oblečenia, je žiareniu slnečných lúčov vystavovaná najviac. Vaša pokožka je vydaná napospas škodlivému UV žiareniu aj počas tých najzamračenejších dní, čo v prípade jej nedostatočnej ochrany spôsobuje jej skoré starnutie, vznik vrások a skoré zmeny jej sfarbenia. Vyberte si preto kvalitný krém alebo make-up s ochranným faktorom (odporúča sa SPF 30).

 1. Hydratácia je základom

Určite už viete, že denne by ste mali vypiť minimálne 2 litre tekutín. Priznajme sa však – mnohé z nás toto odporúčanie lekárov podceňujú a nedodržiavajú. Hydratácia tela je však základom správneho fungovania celého organizmu, a samozrejme má vplyv aj na dobrý vzhľad vašej pokožky. Tá sa vám  prípade nedostatku tekutín pripomenie tvrdosťou, stratou pružnosti a suchými, či popraskanými miestami. Ideálnym riešením je stavu dehydratácie predísť a denne dbať na dostatočný príjem tekutín.

 

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu