sep 23, 2020
27385 Views
Komentáre vypnuté na 4 stroje, ktoré sa vám zídu do záhrady a nemusíte si ich kupovať

4 stroje, ktoré sa vám zídu do záhrady a nemusíte si ich kupovať

Written by

Vlastná veľká záhrada je snom mnohých z nás. No tí, ktorí ju už majú, vedia, že to obnáša aj veľa driny. Našťastie, vždy si viete pomôcť správnou technikou. A nemusí to byť ani také nákladné. Stačí, ak stavíte na použité stroje z požičovne. Pri tvorbe záhrady alebo jej okrášľovaní určite oceníte napríklad zakladače trávnika, mulčovače, štiepkovače či univerzálny minibager.

1. Zakladače trávnika

Zakladáte trávnik? Potom sa vám zíde tento šikovný stroj. Pofrézuje a rozpracuje zeminu, premieša biomasu, odstráni kamenie, pomocou nivelácie vyrovná terénne nerovnosti, rozvalcuje. Vďaka sejačke zabezpečí presný výsev trávového semena a jeho zapravenie do pôdy. Výsledkom bude trávnik presne podľa vašich predstáv.

2. Mulčovače

Potrebujete pokosiť väčšie plochy zelene s terénnymi nerovnosťami a chcete si to zjednodušiť? Stavte na mulčovače, ktoré si môžete požičať ako použité stroje. Obsahujú zahnuté nože, dvojité zahnuté nože, masívne kladivká s priamou hranou alebo masívne zubové kladivká. Náročnejšie konštrukcie bývajú doplnené zberným zásobníkom, ktoré neskôr môžete vyklopiť na zem alebo do traktorového prívesu.

3. Štiepkovače dreva

Chcete spracované drevo použiť na kúrenie? Pomôžu vám práve štiepkovače dreva. Pracujú s ozubeným kolesom, ktoré sa na jednej strane pritláča ku kovovej doske, čím štiepi vetvy na malé kúsky. Pozor, štiepkovače si často nedokážu poradiť s čerstvými vetvami, preto sa odporúča nechať ich určitú dobu preschnúť.

4. Minibager

Minibager je naozaj všestranným pomocníkom. Využijete ho na práce ako sú vykopanie a vytrhávanie pňov alebo  kmeňov starých stromov, prevzdušnenie a skyprenie pôdy, vysádzanie stromčekov, drobné úpravy terénu, vykopanie jazierka, alebo základov na skleník. Poskytne vám ho aj požičovňa stavebných strojov Zeppelin.

 

 

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu