júl 25, 2023
249 Views
Komentáre vypnuté na 3 otázky, ktoré by ste si mali položiť pred renováciou kuchyne

3 otázky, ktoré by ste si mali položiť pred renováciou kuchyne

Written by

Kuchynská linka na mieru, zástena, spotrebiče, farby a materiály – snívate o tom, ako bude vyzerať vaša nová kuchyňa? Väčšina ľudí sa pred prerábkou kuchyne sústredí najmä na výsledný dizajn. Ak však túžite mať naozaj funkčnú kuchyňu, ktorá splní vaše očakávania aj potreby, odpovedzte si pri jej plánovaní na tieto otázky.

Kuchyňa na mieru – plánovanie začnite analýzou

Rekonštrukciu kuchyne robíte raz za niekoľko rokov, preto by ste plánovanie nemali podceniť. Venujte mu dostatok času. Premýšľajte, analyzujte, pýtajte sa známych. Položte si pero a papier na viditeľné miesto, aby ste si mohli počas niekoľkých týždňov zapisovať odpovede na tieto otázky:

1. Ako najčastejšie využívate kuchyňu?

Zdanlivo jednoduchá otázka, na ktorú ste pravdepodobne odpovedali v mysli takmer okamžite. Skúste ísť do hĺbky, krok po kroku prejdite činnosti, ktoré v kuchyni robíte. Inšpirujte sa týmito doplnkovými otázkami.

  • Varíte pravidelne?
  • Pripravujete jedlá z čerstvých surovín alebo využívate viac polotovary?
  • Aké iné činnosti robíte v kuchyni každý deň?
  • Umývate riad alebo využívate umývačku?
  • Aké spotrebiče používate každý deň?

Ak hľadáte kvalitné a cenovo dostupné kuchynské linky, riešením môže byť výrobcom vyskladaný kuchynský blok. Toto riešenie je obzvlášť vhodné pre menšie kuchyne.

2. Čo nemáte radi na vašej starej kuchyni?

Táto otázka spoľahlivo odhalí všetko, čo potrebujete v novej kuchyni vyriešiť inak. Zamerajte sa na výšku kuchynskej linky, dostatok pracovnej plochy či rozmiestnenie elektrických zásuviek a spotrebičov, ktoré denne používate. Máte nevyužitý priestor alebo naopak nedostatok miesta? Keď vás niečo pri práci v kuchyni nahnevá, zapíšte si to do pripraveného notesa. Tieto zápisky budú cenným pomocníkom pri plánovaní novej kuchyne na mieru. Nezabudnite ani na farby, použité materiály, osvetlenie či umiestnenie jedálenskej časti.

Kuchyne na mieru – riešenie, ktoré zohľadní všetky vaše potreby. Inšpiráciu nájdete u slovenského výrobcu kuchýň a nábytku Sanas.

3. Čo nesmie chýbať vo vašej novej kuchyni?

Už viete, ako v kuchyni najčastejšie trávite čas aj čo vám v nej prekáža. Teraz je ten správny moment na snívanie – aká by mala byť vaša nová kuchyňa? Zamerajte sa na to, čo chcete ponechať a čo potrebujete mať vyriešené praktickejšie. Kuchyne na mieru ponúkajú širokú variabilitu funkčných riešení v modernom dizajne.

Všetko na jednom mieste – na www.sanas.sk nájdete kuchynské linky, stoly aj stoličky do kuchyne.

Prerábka kuchyne – projekt, ktorý si zaslúži pozornosť

Pred renováciou kuchyne je dôležité vedieť, po čom túžite. Rovnako dôležité je však vedieť, čo v kuchyni nechcete. S plánovaním projektu, ktorí zohľadní všetky požiadavky na dizajn, funkčnosť aj údržbu, vám pomôžu profesionáli zo Sasan-u. Tvorbe a montáži kuchýň na mieru sa venujú už viac ako 60 rokov.

 

Zroj: Freepik

Zdroj: Freepik

Zdroj: Sanas

Article Categories:
Ako na dom a zahradu