dec 20, 2021
445 Views
Komentáre vypnuté na 3 dôvody, prečo by ste mali vašim deťom zaobstarať hračky z dreva

3 dôvody, prečo by ste mali vašim deťom zaobstarať hračky z dreva

Written by

Tiež máte niekedy pocit, že moderné hračky pre deti sú bez duše a deti sa nimi veľmi rýchlo presýtia? Len nostalgicky spomíname na to, ako sme mali jednu maximálne dve bábiky, chlapci drevených vojačikov a všetci sme sa cítili jedinečne. Prečo pocit jedinečnosti nedoprajete aj vy svojim potomkom? Napríklad vo forme nádherných drevených hračiek.

Drevené hračky prinášajú spojenie s prírodou

Drevené hračky sú na prvý dotyk úplne iné ako plastové či kovové. Vaše dieťa bude pri každom dotyku cítiť spojenie s prírodou. Hračky z dreva nepáchnu po umelej hmote, nie sú bez duše a vaše dieťa si ich oveľa viac váži. Každá hračka z dreva má svoju históriu a príbeh. Keď deťom takúto hračku darujete, môžete im povedať rôzne rozprávky o stromoch, z ktorých hračky vznikli. Vďaka príbehom sa neocitne hračka za deň či dva pohodená v kúte. Drevené hračky sú veľmi trvácne, pevné a odolné. Sú vhodné aj pre menšie deti, ktoré ich len tak ľahko nerozbijú. Hračky vyrobené z dreva zväčša rastú spolu s deťmi a zostávajú im ako dedičstvo pre nasledujúce pokolenie. Nielen hračky, ale tiež knihy pre deti ako produkt z dreva sú priam umelecké diela prinášajúce deťom do života pocit jedinečnosti. Pri hre sa dieťa nezraní, pretože drevené hračky majú zaoblené hrany a sú kvalitne opracované.

Drevené hračky rozvíjajú fantáziu

Drevené hračky sa nevyrábajú tak masovo ako plastové. S takýmito hračkami sa u detí prejavuje zvýšená miera kreativity a pestrejšia fantázia. Pri hre sa deťom rozvíja i jemná motorika a pamäť. Väčšina hračiek z takéhoto materiálu nie je len o rozprávkových postavičkách. Ide o kúsky, ktoré sú kombináciou zábavy, hry a vzdelávania. Často ide o rôznorodé stavebnice alebo skladacích panáčikov. Deti po drevených hračkách túžia, pretože sú pre nich tak trochu návratom do minulosti ich rodičov a prarodičov. Na starých fotografiách obdivujú vaše hračky a zrazu podobné dostanú od vás. Je to tak jednoduché, navštívte hračkárstvo a kúpte deťom hračku, ktorá im bude vzácna.

Drevené hračky zabavia deti každého veku

Menšie deti zaujmú drevené hračky, ktoré sú pestro pomaľované. Pre malé deti sú tiež vhodné stavebnice či drevená kuchynka. Väčšie deti ocenia rôzne drevené hudobné nástroje, postavičky, ktoré si môžu sami dofarbiť, autá, vlaky alebo logické hry. Deti v puberte a aj odrastené deti sa zabavia so spoločenskými hrami vyrobenými z papiera a dreva. Popri elektronických hrách neničia takéto hračky zrak a rozvíjajú komunikáciu a logické myslenie. Drevené hračky navyše nestrácajú vekom na kvalite, takže je možné ich odložiť pre ďalšie generácie.

 

Article Categories:
Ako na to