dec 20, 2021
648 Views
Komentáre vypnuté na Ako na výber vhodného rebríku?

Ako na výber vhodného rebríku?

Written by

Aj vy ste sa rozhodli pre radikálnu rekonštrukciu domu či bytu? V tom prípade sa isto nezaobídete bez rôznych pomocníkov, vďaka čomu si prácu môžete nielen výrazne uľahčiť, ale aj urýchliť. Samozrejmosťou je rebrík, ktorý je vhodný najmä pri práci vo výške, avšak využijete ho aj pri bežných činnostiach ako je trebárs maľovanie či výmena žiarovky. Pýtate sa, aké typy rebríkov poznáme? Nechajte sa inšpirovať našim sprievodcom a výber zvládnete hravo aj vy.

Pozor na terén, na ktorom sa nachádzate

Používanie rebríka na mäkkom alebo svahovitom teréne je riskantné, pokiaľ nejde o rebrík špeciálne navrhnutý pre tento typ povrchu. Pre dlhodobé úlohy odporúčame zvoliť si plošinový rebrík, ktorý bude menej namáhavý na prácu, keďže nebalansujete na priečke. Základom je, aby vám rebrík poskytol prvotriednu oporu a úroveň bezpečnosti, čo sa odvíja najmä od toho, aký typ práce vykonávate.

Predlžovací rebrík

Ak potrebujete pracovať vo výškach, ale nie na streche, jednoduchý výsuvný rebrík môže byť vhodným riešením, pretože vám umožní bezpečne dosiahnuť množstvo výšok. Ako už samotný názov napovedá, tieto typy rebríkov sa roztiahnu, aby dosiahli maximálnu výšku. Zvyčajne sa skladajú z dvoch alebo troch častí, sekcie sú od seba odsunuté a zaistené v polohe pripravenej na použitie. Vďaka tomu je možné uložiť veľký rebrík do kompaktnejšieho priestoru, ako je garáž alebo kôlňa.

Kombinovaný rebrík

Ak plánujete pravidelné používanie rebríka, kombi rebríky sú ideálnou voľbou. Kombinovaný rebrík je vhodný na celý rad domácich úloh, ale tiež činností, ktoré vykonávate v exteriéri. Možno ho využiť ako schodíky či krátky rebrík, no využitie má aj ako plošina. Tak čo poviete, aj vy sa tešíte na nákup stavebných potrieb ako sú farby laky či rôznych pomocníkov vo forme rebríkov a plošín, vďaka čomu zvládnete aj náročnejšie práce svojpomocne?

 

 

Article Categories:
Ako na to