máj 1, 2017
1571 Views
Komentáre vypnuté na Zlaté bohatstvo: Ako správne investovať…

Zlaté bohatstvo: Ako správne investovať…

Written by

Zlato je zlato, nech sa deje, čo sa deje. A keďže za posledné roky jeho cena ešte viac stúpla, pre investorov je investovanie do zlata obrovským lákadlom. Lenže investičné zlato nie je také jednoduché získať, nenájdeme ho totiž v najbližšom klenotníctve. Ako a kde je teda možné toto zlato nakupovať či predávať?

Investovanie do zlatých mincí

Pod pojmom investičné zlato rozumieme zlaté mince, na ktorých je možné slušne zbohatnúť. Dôležitá je však nielen ich veľkosť a rýdzosť, ale aj umelecká, respektíve zberateľská hodnota. Preto každý, kto má o kúpu zlatých mincí záujem, by sa mal dobre vyznať vo svete zberateľov. Zlato tohto typu má totiž vždy aj vysokú zberateľskú, nie iba nákupnú či predajnú cenu.

Investičné zlato vo forme zlatých tehličiek

Investičné zlato poznáme aj vo forme tehličiek zo zlata. Nejde ale o žiadne veľké tehly, to nie, sú to totiž skôr drobné zlaté zliatky začínajúce už na 1 grame. Pravdaže, dostupné sú aj väčšie kúsky, aj kilogramové napríklad, ktorých hodnota sa však pohybuje okolo 30 tisíc eur. Každý zlatý zliatok má špeciálnu razbu a je dodávaný spolu s certifikátom, ktorý slúži na overenie jeho pravosti.

Našetrite si na vlastný zliatok

Ak si práve hovoríte, že nie je nádej, ako by ste mohli do zlata investovať, keďže je to také drahé, nezúfajte! Mnohé firmy totiž ponúkajú aj možnosť si na zlatú tehlu našetriť. V podstate to funguje nasledovne: Vy každý mesiac posielate dohovorenú čiastku, až kým nedosiahnete sumu vybraného zliatku. Ten vám môže spoločnosť, ktorej zaň mesačne platíte, následne zaslať či uschovať, s čím však zrejme budú spojené ďalšie náklady, tak si to všetko radšej vopred dobre preverte.

Na Slovensku je dostupných hneď niekoľko podielových fondov, ktoré investujú predovšetkým do zlata alebo iných vzácnych kovov. Spoznáte ich vcelku jednoducho – väčšina z nich má už v názve slovíčko zlatý, prípadne anglický ekvivalent gold.

Article Categories:
Ako na to