okt 27, 2021
387 Views
Komentáre vypnuté na Základný sprievodca pri výbere vhodného matraca

Základný sprievodca pri výbere vhodného matraca

Written by

Kúpa matraca je veľká investícia, keďže až tretinu života strávime spánkom. Vybrať si matrac však nie je nič zložité, ak keď sa to tak spočiatku môže javiť. Čo by ste si mali všímať pri kúpe, aby ste boli s matracom spokojný aj po dobu niekoľkých rokov? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a zvládnite výber hravo aj vy.

Tvrdosť, výplň i vnútorné materiály

Pokúste sa vyhnúť výberu príliš mäkkého matraca, ktorý môže vo veľkej miere spôsobovať nepríjemný tlak na kĺby a svaly, čo následne vedie k rannej stuhnutosti a bolesti. Snažte sa tiež vyhnúť príliš tvrdému matracu, ktorý je pevný a zbytočne zaťažuje ramená i boky. Výplň, ktorou disponujú matrace, je jednou z najdôležitejších vecí, ktorú si treba všímať pri výbere. Aj keď niektoré syntetické vlákna a materiály môžu vytvárať pohodlie, môžu viesť k významnému zníženiu priedušnosti a tepelnej regulácie. Zvážte tiež voľbu vnútorných materiálov – prírodné výplne ako bavlna a vlna budú dýchať výrazne lepšie ako polyesterové vlákno, polyuretánová a pamäťová pena.

Ideálna veľkosť matracu

Veľkosť matraca od Matracentrum, ktorú potrebujete, bude vo všeobecnosti závisieť od vašej výšky, celkovej telesnej veľkosti a od toho, či spíte sami alebo s partnerom. Taktiež je dôležité v akej polohe spíte – či sa chcete roztiahnuť alebo sa schúliť. Veľkosť miestnosti môže tiež zohrávať významnú úlohu, a preto pred nákupom nového matraca zmerajte izbu.

Lamely ako základňa

Lamely alebo lamelové rošty výrazne spevnia matrac, čiže netreba zabúdať ani na tento prvok, ktorý ide „ruka v ruke“ pri kúpe matracu. Rošty, ale tiež antialergické paplóny či vankúše, zakúpite zväčša tam, kde aj váš vysnívaný matrac, pričom je vhodné sa pred kúpou poradiť s odborníkom, ktorý vám pomôže vybrať daný produkt s ohľadom na vaše potreby a požiadavky.

 

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to